از «کابوس‌ها» تا «اطلسی‌های لگدمال شده»

تهران-ایرنا- دور جدید احراهای آثار نمایشی در تهران با دو نمایش «کابوس‌ها» به کارگردانی شادی اسدپور و «اطلسی‌های لگدمال شده» به کارگردانی پویا پورهمدانی به ترتیب در تماشاخانه دیوار چهارم و مهرگان به صحنه می‌روند.

نمایش کابوس‌ها اقتباسی آزاد از نمایشنامه مکبث شکسپیر است که به نویسندگی و کارگردانی شادی اسدپور و با هدایت بازیگر فرزین محدث از ۱۷ اسفند ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه می رود.

بازیگران نمایش گروه ۱ به ترتیب ورود شقایق زال پور، ‎مهسا میرکاظمی، کیمیا مرادی رفیق، محمدسعید آهنگر، هلیا عطایی، علی انیسی، علیرضا دهنوی، بامداد تهمتن و گروه ٢، پرستو بازیار، مهسا اسدپور، مهشید صدری، هومن جعفرزاده، شکیبا نور، علی موسوی، محمدعلی هاشمی، امیرارسلان میرحسینی هستند.

این نمایش به کابوس‌های مکبث می‌پردازد؛ مکبث برای رسیدن به قدرت، پادشاه را کشته است و حالا درگیری و کشمکش‌های او با خودش، لیدی مکبث و دانکن، رویاهای شوم مکبث هستند که ثانیه‌ای او را رها نمی‌کنند.

اطلسی‌ های لگدمال شده روی صحنه می‌رود

نمایش اطلسی های لگدمال شده به نویسندگی تنسی ویلیامز و کارگردانی پویا پورهمدانی از یکشنبه ۱۰ اسفند، راس ساعت ۱۷:۳۰ روی صحنه می‌رود. مجتبی کریمی، ساراجودت، فرید گلریز، مهران محجوب، مینا نوجوان، رسول عابدی، نیلوفر دلیر در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: خانم سیمپل که یک خرازی دارد عاشق اطلسی هایش است تا اینکه یک روز به مغازه خود می‌آید و متوجه می‌شود یک مرد غریبه آن‌هارا ازبین برده است...

علاقمندان جهت تماشای این نمایش که از ۱۰ اسفندماه، هر روز ساعت ۱۷:۳۰ در سالن دو خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود، می‌توانند از طریق سایت تیوال یا گیشه خانه نمایش مهرگان به آدرس خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ مراجعه کنند.

فروردین ۱۴۰۰ و کنسرت تئاتر «مرگ گرم» در تئاترشهر

کنسرت تئاتر مرگ گرم نوشته و کار محمدرضا عطایی‌فر که قرار بود آذر سال جاری در مجموعه تئاترشهر به صحنه رود و اجراهای آن در پی تعطیلی سالن‌های نمایشی به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. این نمایش فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

محسن زرآبادی، زری اماد، محمدهادی عطایی، مهتاب باجلان، علی یعقوب‌زاده، حسین میرزائیان، النا مکاری و علی منفرد از جمله بازیگران کنسرت تئاتر مرگ گرم هستند.

اطلاعات تکمیلی نمایش متعاقباً اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =