امپراطوری کرونا ورزش‌های رزمی را تحت تاثیر قرار داده است

زنجان - ایرنا - رییس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی کشور، گفت: امپراطوری ویروس کرونا به عنوان معضل جدی، ورزش‌های رزمی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

یوسف بهتری روز شنبه در مجمع انتخابات رییس هیات ورزش‌های رزمی استان زنجان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان واقع در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد، افزود: شیوع ویروس کرونا به رغم مشکلاتی که در پی داشت اما فرصتی ایجاد کرد تا دولت الکترونیک، معنا و مفهوم جدی پیدا کند و با آن به شکل بهتر و بیشتری آشنا شویم.

وی با بیان اینکه فدراسیون ورزش‌های رزمی با استفاده از این فرصت بوجود آمده، توانست سایتی را مبتنی بر آموزش، ثبت نام و آمار و اطلاعات ورزشکاران، طراحی کند تا بتواند در رشد و توسعه و پیشبرد اهداف و برنامه‌ها از آن استفاده کند، اظهار داشت: این فدراسیون به دلیل حجم و گستردگی فعالیت‌هایی که داشت در واقع قبل از شیوع ویروس کرونا، آمار درست و دقیقی از تعداد ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی سخت و پرطرفدار نداشت که با طراحی این سایت، دیگر این مشکل برطرف خواهد شد.  

بهتری، به جایگاه ورزش های رزمی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در گذشته این رشته ورزشی در زنجان از جایگاه و خواستگاه خوب و مناسبی برخوردار بود و خانواده‌ها به ویژه جوانان از این رشته ورزشی استقبال خوبی به عمل می آوردند که امید است مجدد به روزهای اوج بازگردد.

وی، خطاب به رییس هیات جدید ورزش‌های رزمی استان زنجان، اظهار داشت: بهتر است از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای این استان در رشد، شکوفایی و بالندگی این رشته ورزشی استفاده شود و طی چهار سال آتی، اتفاقات خوبی برای ورزش های رزمی زنجان، رخ دهد که این دور از انتظار نیست.  

بهتری، تصریح کرد: باید ظرفیت ها و پتانسیل ها را به یک فرصت جدی تبدیل کرد تا دوباره این رشته ورزشی زنجان همانند گذشته بدرخشد و با توجه به توانمندی های بالایی که از ورزشکاران و مربیان زنجان سراغ دارم، بازهم در رقابت های داخلی و خارجی برای استان و کشور فخرآفرینی کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز، خود را خادم ورزش زنجان خواند و گفت: اخلاق و منش پهلوانی باید در همه ورزش ها، نهادینه و حاکم شود چراکه این امر همواره مورد توجه است و از فعالان در عرصه ورزش این استان نیز جز این انتظار نبوده و نیست.

علی خلیلی، افزود: هیات های ورزش برای کسب موفقیت های بیشتر، نیازمند یک مجمع متحد و همدل هستند و باید توجه جدی داشت تا رشته های ورزشی وارد حواشی نشوند که در غیر این صورت موفقیت ها و رشد و بالندگی ورزشکاران به حد پایین خواهد رسید.

وی اظهار داشت: امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرایط خاصی در ورزش کشور و استان حاکم است چراکه این بیماری منحوس و مهلک، تمامی رفتارها، حرکات و برنامه ها را تحت تاثیر قرار داده است که برای مقابله با آن راهی جز عمل به دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونا و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی نداریم.

خلیلی، افزود: برای پیشبرد اهداف و برنامه های ورزشی باید فعالیت ها به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند باشد و همه باید در جهت رشد و شکوفایی ورزش این استان در مسیر درست حرکت کنند و اداره کل نیز برای دستیابی به این هدف در حد وسع و توان در کنار آنان خواهد بود.

در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های رزمی استان زنجان، "امیر ارجمند" با کسب ۱۴ رای از ۱۵ رای ماخوذه به مدت چهار سال سکان هدایت این رشته ورزشی استان زنجان را عهده دار شد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =