۴۰ درصد سهامداران عدالت خراسان رضوی در سجام ثبت‌نام نکرده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح آزادسازی سهام عدالت در این استان معادل ۴۰ درصد افرادی که روش غیر مستقیم را برگزیده‌اند هنوز در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند.

حسین امیررحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر ضرورت ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی (غیر حضوری) در سامانه سجام برای افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند افزود: این افراد برای برخورداری از منافع حاصله از سهام عدالت باید نسبت به این کار اقدام نمایند.

وی ادامه داد: از حدود چهار میلیون سهامدار سهام عدالت استان حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که این افراد برای برخورداری از منافع آزادسازی این سهام، مزایای قانونی و امکان شرکت در رای گیری الکترونیکی انتخاب هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: با توجه به سرمایه ۳۶۰ هزار میلیارد ریالی این شرکت که چند برابر بودجه عمرانی استان است باید توجه داشت که این سرمایه متعلق به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از هم استانی‌ها است که اغلب این افراد از پنج دهک‌ پایین جامعه می‌باشند و همه باید تلاش کنیم، افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند در راستای مدیریت دارایی خود در سامانه سجام ثبت نام نمایند تا پس از انتخاب هیات مدیره کارآمد، مدیریت صحیح هیات مدیره، افزایش مناسب سرمایه برای این افراد به همراه داشته باشد.

وی افزود: مقدمه برگزاری انتخابات هیات مدیره، سجامی شدن افرادی است که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند که این افراد برای انجام معاملات، نقل و انتقالات و شرکت در انتخابات هیات مدیره باید هر چه زودتر نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.

امیررحیمی با بیان اینکه انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به صورت الکترونیکی خواهد بود ادامه داد: همه فعالیت این شرکت‌ها در بورس و فرابورس انجام می‌شود و این شرکت‌ها می‌توانند ۳۰ درصد از منابع حاصله را در پروژه‌های سودآور استانی و غیر استانی سرمایه گذاری نمایند.

وی گفت: انتخاب هیات مدیره قوی و صاحب نظر توسط مشمولینی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌تواند علاوه بر توسعه منطقه‌ای و درآمد مستمر، درآمدهای جدید از محل سود این سرمایه‌گذاری‌ها برای این خانوارها ایجاد نماید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =