میزبانی تهران شانس کسب سهمیه المپیک را افزایش می‌دهد

تهران-ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال ناشنوایان، گفت: احتمالا تهران میزبان مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان خواهد شد که در این صورت شانس بیشتری برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ برزیل خواهیم داشت.

«محمدرضا آقاکوچکی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: بنظر می‌رسد مالزی دیگر علاقه‌ای به میزبانی مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان و قهرمانی آسیا در رشته بسکتبال و فوتبال ندارد و با توجه به پیشنهاد ایران برای میزبانی، به احتمال بسیار زیاد تهران میزبان رقابت‌ها باشد.

 وی در خصوص برگزاری اردوی آماده‌سازی تیم بسکتبال ناشنوایان، گفت: در اردوی فعلی همچون ۲ مرحله قبلی، تأکید تمرینات ما روی تکنیک‌های فردی است، چرا که بسکتبالیست‌ها مدتی از تمرینات دوره بوده و باید در انجام تمرینات پایه‌ای تاکید بیشتری داشته باشیم.

این سرمربی جوان خاطر نشان کرد: در این مرحله از اردو سه دیدار دوستانه برابر سه تیم باشگاهی مشهد خواهیم داشت تا نقاط ضعف و قوت بازیکنان شناسایی شود.

آقاکوچکی، گفت: خوشبختانه با بارگزاری چند مرحله اردو، رشد قابل توجهی در وضعیت آمادگی بسکتبالیست‌ها ایجاد شده اما متاسفانه یکی از نقاط ضعف آنان کمی تمرکز است که برنامه خاصی برای آن داریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵ ورزشکار در این مرحله اردو حضور دارند که در نهایت ۱۲ نفر آنان در قالب تیم بسکتبال ناشنوایان در مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان شرکت خواهند کرد.

حمیدرضا رفیعی‌سرشت، محمدعلی فتح‌تبار، امیرحسین علیپور، سیدالیاس طباطبایی، احمد علمداری، اکبر نوری، امین آتش‌فراز، سامان مروتی، محمد علیمردانی، آرش مروجی، سیدمحمد وزیری، صابر دلیری، محمد نعیم، ران ویک بغداساریان و آرمان اقدامی نفرات دعوت شده به سومین اردوی آماده‌سازی تیم بسکتبال ناشنوایان هستند.

سومین اردوی ارزیابی و انتخابی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان از دوم اسفندماه در مشهد آعاز شده و فردا (دهم اسفندماه) به کار خود پایان خواهد داد.

محمدرضا آقاکوچکی به عنوان سرمربی هدایت این تیم را به عهده دارد و عباس آقاکوچکی (مدیر فنی)، رامین فرزانه‌پور (سرپرست) و امیر نامور (مربی) وی را در هدایت تیم یاری خواهند داد.

این مرحله از اردو در مجموعه ورزشی امام رضا (ع) تربیت بدنی مشهد برگزار می‌شود و تیم بسکتبال ناشنوایان خود را برای مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان آماده می‌کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha