وزیر صنعت: ایران در مبارزه با کرونا و تحریم‌ها سربلند بیرون آمد

قزوین - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با کرونا و تحریم‌ها با خودباوری سربلند بود و بر مشکلات و چالش‌های پیش رو فایق آمده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز شنبه در مراسم افتتاح خط تولید انبوه نخستین گیربکس ۶ سرعته با طراحی داخلی در شرکت نیرو محرکه، افزود: این موفقیت‌ها با حمایت مقام معظم رهبری ، پشتکار دولت و ایستادگی مردم به دست آمده و حتما ۱۴۰۰ سال بهتری را پیش رو خواهیم داشت.
وی با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه نخستین گیربکس ۶ سرعته با طراحی داخلی، افزود: امروز باید به سمتی برویم که خودروسازان در کیفیت حرفی برای گفتن داشته باشند بنابراین باید تولید گیربگس اتوماتیک را در دستور کار قرار دهند و به این سمت حرکت کنیم تا سال آینده در پروسه تولید کشور قرار گیرد.
وی با بیان اینکه امسال در استان قزوین، جواز تاسیس واحدهای تولیدی ۱۳ درصد و بهره برداری ۱۷ درصد رشد داشته است، افزود: این موضوع نشان می دهد  قزوین یک استان صنعتی است و می تواند صنایع بیشتری را در خود جای دهد و در طراز استانهای خوب صنعتی قرار داشته باشد.
رزم حسینی با بیان اینکه حمایت از تولید وظیفه وزارت صمت است، اضافه کرد: تلاش می کنیم موانع را از سر راه واحدهای تولیدی برداریم و مسیر فعالیت آنها را هموار و مسیر تولید را در کشور روانسازی نماییم.
وزیر صنعت با اشاره به صادرات کشور، گفت: امسال ۷۵ درصد صادرات به کشورهای همسایه بوده و این کشورها ظرفیت خوبی را برای صنایع کشور ایجاد کرده اند و هم اینک اکثر کارخانه ها در دو یا سه شیفت کار می کنند یا به فکر طرح توسعه خود هستند.
رزم حسینی ادامه داد:  ایران، ظرفیت های زیادی در بخش‌های مختلف دارد و در فولاد و پتروشیمی صادر کننده است و ظرفیتهای زیادی در بخش معادن دارد.
وی با بیان اینکه فرصت های سرمایه گذاری خوبی در کشور فراهم شده است، افزود: باید همدلی، همزبانی، انسجام و تقویت کشور دغدغه همه باشد چون اگر اقتصاد قوی داشته باشیم امنیت پایدار برای کشور رقم می خورد. 
وی افزود: جوانان کشور هم باید امروز برای تقویت بنیه اقتصادی کشور تلاش کنند و به سمتی برویم که کشور و مردم قوی داشته باشیم و در جای جای کشور کسب و کار راه بیفتد.
رزم حسینی ادامه داد: وزارت صمت آمادگی دارد که شرکت های توسعه گرا را در مناطق مخروم حمایت کند و زمینه اشتغال و تقویت فرهنگ اقتصاد مقاومتی را فراهم سازد.

نیرومحرکه در زمینه تولید انواع گیربکس خودرو، قطعات گیربکس و جعبه دنده صنعتی با سرمایه گذاری ۴۸۰ میلیارد ریال و ۲ هزار و ۳۵۰ نفر اشتغال در شهر صنعتی البرز مشغول به فعالیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =