حمل کنندگان مشعل بازی‌های المپیک با پوشش محافظتی

تهران- ایرنا- رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک، گفت: حمل کنندگان مشعل بازی‌های المپیک توکیو در مسیر حرکت بسوی پایتخت ژاپن باید از ماسک و پوشش محافظتی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا؛ پس از انجام بررسی‌های لازم، پرونده ایمنی با مشورت ۴۷ استان ژاپن در مسیر حمل مشعل تا توکیو۲۰۲۰ منتشر شد.

«هاشیموتو» رئیس توکیو ۲۰۲۰، اظهار داشت: ما دستورالعمل‌هایی برای اقدامات مقابله‌ای با کرونا از جمله نظارت بر سلامت مشعل‌داران و کارکنان ارائه کرده‌ایم تا بتوانیم مراسم حمل مشعل المپیک را به روشی ایمن سازماندهی کنیم.

وی افزود: ما با هر استان و شهرداری دیدار کردیم و ایده‌های خود را ارائه داده‌ایم. وضعیت کرونا ممکن است برای هر استان متفاوت باشد و شرایط ممکن است تغییر کند؛ بنابراین ما به یک روش دقیق تنظیم شده نیاز خواهیم داشت.

رییس کمیته برگزاری بازی‌های توکیو اضافه کرد: مشعل‌دارانی که در سال ۲۰۲۰ منصوب شده‌اند جایگاه خود را حفظ خواهند کرد، اما جزئیات دقیق فقط حدود ٢ هفته قبل از روز شروع مربوطه اعلام می‌شود. همچنین تمام افراد تحت تب‌سنجی قرار خواهند گرفت و افراد دارای تب بیش از ۳۷/۵ درجه سانتیگراد قادر به شرکت در مراسم نخواهند بود. دستورالعمل‌ها سه عامل مناطق خطرناک فضاهای بسته، اماکن پر ازدحام و تماس نزدیک را مشخص کرده‌اند.

مراسم حمل مشعل المپیک از هفته نخست فرودین ۱۴۰۰ در فوکوشیما آغازمی شود  و ۱۲۱ روز به طول می کشد. براساس برنامه‌ریزی انجام شده این مشعل از ۴۷ استان ژاپن عبور خواهد کرد.

مشعل اصلی بازی‌های المپیک از شهریورماه امسال در یک حباب محافظتی شیشه‌ای در موزه المپیک توکیو قرارگرفته است.

مشعل المپیک یکی از سمبل‌های شناخته شده این بازی‌هاست. مشعلی که در المپیک یونان برای برگزاری قدیمی‌ترین بازی‌های المپیک روشن شد با کمک اشعه‌های خورشید آتش گرفت. این آتش هنوز با کمک خورشید در جلوی خرابه‌های المپیا روشن است. مراسم روشن کردن مشعل هر المپیک در هوای آفتابی انجام می‌شود.

بلندترین مشعل المپیک  به المپیک  ۲۰۰۸ پکن اختصاص دارد و بر اساس گزارش کمیته بین‌المللی المپیک ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر این مشعل را حمل کردنده اند. این مشعل به یک تور جهانی رفت و از شهرهای لندن، پاریس و سان فرانسیسکو عبور کرد. مشعل المپیک ۲۰۰۸ حتی به قله اورست نیز برده شد. مشعل بعد از رسیدن به ارتفاع ۲۹ هزار پایی در روز ۸ می ۲۰۰۸ روشن شد.  

مشعل المپیک ریو ۲۰۱۶ هم به ۳۲۹ شهر رفته بود که ۲۶ شهر آن مراکز ایالت‌های برزیل بودند  و حدود ۱۲ هزار نفر مشعل المپیک ریو را حمل کردندکه هر فرد حدود ۲۰۰ متر مشعل را حمل کرده است.

بازی های المپیک توکیو به دلیل شیوع کرونا با یکسال تاخیر در مرداد سال آینده برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha