زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی از نزدیکی‌ پارس‌آباد به گوش می‌رسد

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس‌آباد مغان با اشاره به این که زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی از نزدیکی‌های این شهرستان به گوش می‌رسد، از اصناف خواست مردم را به رعایت پروتکل‌ها و زدن ماسک دعوت کنند.

به گزارش ایرنا ، ابراهیم امامی روز شنبه در بازدید از واحدهای صنفی این شهر اظهارکرد: ویروس کرونای انگلیسی با سطح شیوع بیش از ویروس کرونا سابق و میزان مرگ و میر و درگیری سنین پایین در نزدیکی‌های استان و این شهرستان مشاهده شده و در صورت درگیری شهرستان ناگزیر مجبور به اعمال محدودیت‌های سنگین در فعالیت صنوف خواهیم بود.

وی از تشدید نظارت‌ها و فعال شدن گروه‌های نظارتی خبرداد و گفت: همه کمک کنند و مسئولانه اجازه ندهند وارد فاز نارنجی و قرمز شویم.

او افزود: شدت درگیری و شیوع و مرگ و میر و سطح درگیری سنین پایین در این نوع جهش یافته ویروس می‌تواند در صورت سهل‌انگاری و عادی‌نگری امروزی ما را با بحران جدی در هفته‌های آتی رو به رو کند.

وی گفت: همه باید مقید به مصوبات ستاد کرونا باشند ، هم مسئولان و هم شهروندان نباید به هر عنوان مراسم تجمعی با دعوت عمومی و بدون کنترل برگزار کنند که عواقب آن بسیار می تواند سنگین برای همه باشد.

امامی بیان کرد: در صورت شیوع بیماری اولین بخش بعد از کادر درمان، اصناف خواهند بود که به شدت سختی و زیان خواهند دید و این لزوم همکاری را در روزهای اخیر پر تراکم بازار دو چندان می‌کند.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =