پایانه‌های مسافری ایلام کمترین توجه را به فاصله‌گذاری دارند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان با ۳۴ درصد مربوط به پایانه های مسافربری برون شهری است.

دکتر جمیل صادقی فر روز شنبه در کارگروه رسانه ای استان ایلام اظهار داشت: با توجه به اینکه این مکان ها با حجم زیادی از مسافران سر و کار دارند، ادامه این روند سبب ایجاد خطر مضاعف در انتشار بیشتر ویروس خواهد شد.

وی افزود: یکی از توصیه های بهداشتی مورد تاکید در سراسر دنیا که بارها مورد درخواست مسوولان بهداشتی بوده، استفاده مناسب و اصولی از ماسک بخصوص در جاهای شلوغ و پرتردد است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: در استان زمانی که با پیک بیماری کرونا در آبان ماه مواجه بودیم استفاده از ماسک نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرد، بررسی و رصد وضعیت استفاده از ماسک در بین مردم نشان می دهد که در بهترین حالت ۶۳ درصد مردم استان از ماسک استفاده می کنند.

دکتر صادقی فر با بیان اینکه درصد استفاده از ماسک در سه شهرستان ایلام، ایوان و ملکشاهی ۳۰ تا ۵۰ درصد است، گفت: در روزهای پایانی سال مردم بیشتر از ماسک استفاده کنند از ترددهای غیرضروری و حضور در اجتماعات خودداری کنند تا سلامت عزیزانمان به خطر نیفتد.

وی پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین عامل در قطع زنجیره کرونا دانست و گفت: پرهیز از شرکت در مراسمات و گردهمایی ها، گردش کرونا را کمتر می کند و ما می توانیم در این شرایط به طور ویژه‌ای به گروه بیماران پرخطر، زمینه ای، مادران باردار و اطرافیان مبتلایان به کرونا توجه کنیم.

۲ شهرستان دره شهر و دهلران بدلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، ترددها و تجمع های غیرضروری و عدم استفاده از ماسک در وضعیت نارنجی قرار دارند و با توجه به تایید کرونای جهش یافته انگلیسی در معرض خطر هستند.

همچنین شهرستان های ایلام، چوار و آبدانان در وضعیت زرد و سایر شهرستان های مهران، بدره، ملکشاهی، سیروان، چرداول، هلیلان و ایوان در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =