دفتر نو بنیاد تعاونی مورد استقبال شهروندان شهرستان سمیرم قرار نگرفت
عکس آرشیوی است

اصفهان- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم گفت: با وجود تاسیس و افتتاح دفتر این تعاونی در چند ماه گذشته سازمان‌های دولتی، خصوصی و حتی مردم عادی استقبال خوبی از عضویت و سرمایه‌گذاری در این تعاونی نکردند.

به گزارش ایرنا، عبدالحسین صابری روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری سمیرم در محل فرمانداری، اظهار داشت: شهرستان سمیرم دارای ۱۵۰ روستا و آبادی، چهار بخش و ۶ شهر و شهرداری است که اگر مردم و اعضای مدیریت شهری و روستایی همین بخش‌ها عضو این تعاونی شده بودند، بخشی از پیشبرد کار این تعاونی حل و فصل شده بود.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم با بیان اینکه نیاز به عضویت نیم درصد از جمعیت شهرستان در این تعاونی داریم، اظهار داشت: اگر حدقل ۳۰۰ میلیون تومان سهم آورده اعضا تکمیل شود، این شرکت تعاونی در بانک توسعه تعاون افتتاح حساب خواهد داشت.
صابری در ادامه به تعداد تعهد اشتغال امسال این شهرستان را یکهزار و ۵۳۸ مورد عنوان کرد و افزود: ۵۹ درصد از این تعهد معادل ۹۲۱ نفر تا به امروز در سامانه رصد اشتغال ثبت و نهایی شده است.
به گفته وی در موضوع مشاغل خانگی نیز ۳۴۰ میلیون تومان اعتبار به شهرستان تخصیص پیدا کرده که ۱۱ پرونده کار در منزل نیز در این پخش تشکیل شده و وام بانکی گرفتند.
صابری در خصوص پرداخت تسهیلات به مشاغل روستایی و عشایری نیز گفت: ۴۷۳ طرح در این بخش به بانک‌های عامل معرفی و عقد قرارداد شدند که تا امروز ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آنها در نظر گرفته شده است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم تصریح کرد: بانک کشاورزی ۱۴۲ طرح و پرداخت ۱۰ میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان، پست بانک ایران ۱۲۷ طرح و پرداخت ۶ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان و بانک توسعه تعاون با اعتباری معادل ۹ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان در قالب ۱۰۷ طرح بیشترین پرداختی و همکاری در این زمینه را داشته‌اند.
صابری ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید هم که تنها موسسه مربوط به طرح‌های عشایری است ۱۰ میلیارد و ۸۶۵ میلیون تومان به ۹۶ طرح عشایری در سال جاری پرداخته است.
این مسوول، از همراهی و همکاری سازمان هایی همچون مدیریت جهاد کشاورزی با جذب و تعهد اشتغال ۶۰ درصد، میراث فرهنگی و گردشگری و نهادهای حمایتی تقدیر کرد.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) سمیرم در ادامه، اظهار داشت: انتظار این نهاد حمایتی از بانک‌های شهرستان تعامل و همراهی بهتر با این عزیزان است.
اردشیر فرخ‌وند تصریح کرد: هر کارفرمایی که مددجوی تحت پوشش این نهاد را بکارگیری کند، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به ازای هر نفر دریافت می‌کند به شرطی که به مدت سه سال آن فرد را در استخدام داشته باشد.
پیگیری و تهیه گزارش علل و عوامل جذب نشدن کامل تسهیلات مشاغل خانگی، چرایی بهره نبردن سازمان‌ها و شرکت‌ها در سیمرم از مشوق‌ها و معافیت‌های اعلامی دولت در شرایط کرونایی و پیگیری بیشتر برای حضور بنیادهای برکت و علوی در طرح‌ها و بخش‌های مختلف شهرستان سمیرم از دیگر مصوبه ها و موارد مطرح شده در این کارگروه بود.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =