۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84244416
۰ نفر

برچسب‌ها

استعفا؛ نسخه شفابخش وزنه‌برداری جهان

تهران- ایرنا- نامه تهدیدآمیز کمیته بین‌المللی المپیک موجب شد تا بسیاری از صاحبنظران این رشته از اعضا هیات اجرایی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری بخواهند که با کناره‌گیری خود این رشته ورزشی را از خطر حذف از المپیک نجات دهند.

 به گزارش ایرنا، تارنمای Inside the games نوشت: نامه تهدیدآمیز کمیته بین‌المللی المپیک به ۱۹۲ کشور مبنی بر احتمال حذف وزنه‌برداری در المپیک موجب شد تا مسوولان وزنه‌برداری برخی از کشورها نسبت به هیات اجرایی فعلی جهت‌گیری‌هایی داشته باشند. انتخابات فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری قرار است ششم و هفتم فروردین ماه برگزار شود. این در حالی است که اساسنامه این فدراسیون هنوز به تصویب هیات اجرایی نرسیده و قرار است با همان اساسنامه قبلی انتخابات برگزار شود.  

تاکید بر برگزاری انتخابات پیش از تصویب اساسنامه موجب شده تا برخی از روسای فدراسیون‌های ملی در سطح جهان نسبت به این امر اعتراض داشته باشند. یکی از  این شخصیت‌ها «اشلی متکالفی» مدیر اجرایی فدراسیون وزنه‌برداری انگلیس است که اعلام کرد بهتر است هیات اجرایی فعلی از انتخابات کنار بروند چون IOC  این تهدید را داشته است که اگر همان هیات قبلی بر سر کار بمانند وزنه‌برداری جایگاه خود را در المپیک از دست می‌دهد.

دیگر صاحب‌نظر حوزه وزنه‌برداری «اورسلا پاپاندرئا» سرپرست پیشین فدراسیون بین‌المللی از کشور آمریکا است که اعلام کرده زمان تغییر فرا رسیده و نباید ریسک کنیم زیرا موجودیت وزنه‌برداری در خطر است. همچنین رییس فدراسیون آلمان،  رفتار هیات اجرایی کنونی را موجب مرگ وزنه‌برداری دانست.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری چین نیز در واکنش به نامه کمیته بین‌المللی المپیک،  خواستار کناره‌گیری اعضای هیات اجرایی از انتخابات شد.  

این درخواست ها در حالی است که در ایران نیز «علی مرادی» رییس فدراسیون وزنه‌برداری چندی پیش به خبرنگار ایرنا گفت: سیاست‌های کنونی هیات اجرایی iwf بر محور دوران آیان در جریان است و این وزنه‌برداری را به قهقرا می‌برد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =