فائوچی: پیشرفت در مقابله با کرونا در آمریکا متوقف شده‌ است

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه‌خبری ای‌بی‌سی‌نیوز نوشت: «دکتر آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا نسبت به توقف پیشرفت در مقابله با ویروس‌کرونا همزمان با واکسیناسیون گسترده در این کشور هشدارداد و تاکیدکرد تا زمان کاهش قابل توجه شمار مبتلایان نباید محدودیت‌ها برداشته‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای این شبکه خبری آمریکایی، «آنتونی فائوچی» عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید ایالات متحده توصیه کرد تا زمانی که تعداد مبتلایان به صورت چشمگیری کاهش پیدا نکند، محدودیت ها برداشته نشود.

این متخصص برجسته بیماری های عفونی روز گذشته در یک نشست توجیهی در کاخ سفید نسبت به توقف پیشرفت در مبارزه با کووید-۱۹ هشدار داد و توصیه کرد تا زمان کاهش تعداد مبتلایان نباید محدودیت های کرونایی برداشته شود.

براساس آخرین گزارش ها شمار مبتلایان به ویروس کرونا از اوایل ژانویه (اواسط دی) به میزان قابل توجهی کاهش یافته، اما به طور میانگین هنوز هر هفت روز، نزدیک به ۷۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند. فائوچی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد ما باید همزمان با واکسیناسیون شاهد کاهش مبتلایان به کووید-۱۹ باشیم و رقم ۷۰ هزار به هیچ وجه این امر را تائید نمی کند.

گفته می شود میزان ۷۰ هزار مبتلا در هفته نزدیک به رقمی است که در تابستان سال گذشته در آمریکا شاهدش بوده ایم و کارشناسان بیم آن دارند در صورت برداشته شدن محدودیت ها باردیگر وضعیت تشدید یابد.

براساس آخرین گزارش ها تاکنون بیش از ۲۹ میلیون و ۱۳۶ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۵۲۳ هزار جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =