شرکت در اجتماعات عامل ابتلای ۶۲ درصد همدانی‌ها به کرونا است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه شرکت در اجتماعات عامل ابتلای ۶۲ درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این استان گزارش شده گفت: همچنین سهم دورهمی خانوادگی در ابتلا به ویروس کرونا ۳۲ درصد است.

به گزارش ایرنا؛ مصطفی آزادبخت روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: سهم مسافرت در ابتلا به ویروس کرونا چهار درصد و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در ادارات استان همدان ۲ درصد است.

وی بیان کرد: طبق گزارش ارائه شده در جلسه امروز ستاد ملی کرونا وضعیت کرونا در استان همدان کنترل شده است با این وجود به علت شکننده بودن این وضعیت نگرانی ها برای ابتلا به ویروس کرونا جدی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان خواستار توجه جدی شهروندان و صنوف به پروتکل های بهداشتی شد و افزود: محدودیت تردد شبانه در شهر همدان از ساعت ۲۱ تا سه بامداد همچنان ادامه دارد و پلیس علاوه بر ارشاد و راهنمایی رانندگان در صورت تمرد با آنها برخورد می کند.

آزادبخت ادامه داد: در ماه مبارک رجب و با توجه به نزدیک شدن به نوروز شاهد افزایش شمار عروسی ها هستیم که از خانواده ها درخواست می شود پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را مدنظر قرار داده و مراسم عروسی را پس از ساعت ۲۱ و آغاز محدودیت ترافیکی به پایان برسانند.

وی گفت: محور اصلی توفیق ستاد کرونا همکاری مردم است که طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی ۸۰ درصد شهروندان شیوه نامه های ابلاغی را رعایت کردند و تنها ۲۰ درصد رعایت نکردند که راهی به جز برخورد با این افراد نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان از تیم های بازرسی خواست وظایف محوله را با قاطعیت و به صورت مستمر انجام دهند تا همانند فعالیت صورت گرفته در تویسرکان که منجر به بازگشت وضعیت این شهرستان از نارنجی به زرد شد شاهد تغییر رنگ سایر شهرستان ها به سفید باشیم.

وی با تاکید بر تشدید بازرسی از فروشگاه و نمایشگاه ها افزود: کرونا تا سال آینده هم ادامه دارد بنابراین مردم با تغییر سبک زندگی و رعایت اصول بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی باید اصول زندگی مسالمت آمیز در کنار کرونا را یاد بگیرند.

آزادبخت ادامه داد: مطب ها و آزمایشگاه ها یکی از مراکز پُرتجمع هستند که شکایت های زیادی مبنی بر رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در این مرکز به دست رسیده است بنابراین دانشگاه علوم پزشکی در مکاتبه ای با نظام پزشکی خواستار اجرای اقدام های لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =