۵۱۰ هزار نفر در انتخابات سهام عدالت استان اردبیل شرکت می‌کنند

اردبیل- ایرنا - معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ۵۱۰ هزار  نفر از دارندگان سهام عدالت در این استان روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند و مجاز به شرکت در انتخابات مجمع سهامداران عدالت هستند.

علیرضا علوی روز یکشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون در  استان ۴۷ نفر داوطلب عضویت در هیات مدیره سهام عدالت شده‌اند، از نهم تا پانزدهم اسفندماه صلاحیت حرفه‌ای و عمومی این داوطلبان بررسی و از پانزدهم تا بیستم هم آنها برنامه‌های خود را ارایه داده  و از بیستم به بعد نیز مجمع انتخابات برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: صلاحیت حرفه‌ای متقاضیان عضویت در هیات مدیره سهام عدالت از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار و صلاحیت اخلاقی آنان نیز از سوی اداره اطلاعات تایید می‌شود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با اشاره به تعداد کل مشمولان سهام عدالت در استان اردبیل افزود: از ۹۸۰ هزار مشمول سهام عدالت این استان ۵۱۰ هزار نفر معادل حدود۶۱ درصد روش غیرمستقیم و ۴۷۰ هزار نفر معادل ۳۹ درصد روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند.

علوی ادامه داد: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های بورسی تا ۶۰ درصد سهام عدالت خود را بفروشند و افرادی که روش غیر مستقیم را برگزیده‌اند نیز می‌توانند تحت مدیریت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی از مزایای سهام عدالت خود بهره مند شوند.

وی افزود: مشمولان سهام عدالت با بررسی دقیق بصورت فعالانه در انتخابات مجمع مشارکت کرده و افرادی را برگزینند که شایستگی لازم را داشته باشند.

استان اردبیل دارای یک میلون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است که ۹۸۰ هزار نفر آنها مشمول سهام عدالت بصورت مستقیم و غیر مستقیم می‌باشد.

طرح توزیع سهام عدالت در سال ۱۳۸۴ در دستور کار قرار گرفت و در مرحله اول مقرر شد که به مددجویان نهادهای حمایتی و رزمندگان فاقد شغل و درآمد دفاع مقدس سهام عدالت تخصیص داده شود ولی در مراحل بعدی به اقشار دیگری مانند روستاییان، فرهنگیان، کارکنان و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی و لشکری، خانواده شاهد، جانبازان و ایثارگران، کارگران ساختمانی، زنان سرپرست خانوار و سایر گروه‌ها نیز سهام عدالت واگذار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =