زنجان در هفته‌ای که گذشت

زنجان - ایرنا - کاهش ۲۱ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی و امکانپذیر شدن شناسایی ویروس انگلیسی در آزمایشگاه ویروس شناسی زنجان از جمله مهمترین عناوین خبری در این استان طی هفته گذشته بود.

** استاندار زنجان بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و اجتناب از هرگونه تجمعات از سوی شهروندان تاکید کرد و گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونایی نسبت به پیک سوم کرونا در استان کاهش یافته است.

** نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مسلم و واضح است که طرف‌های ما چه اروپا و چه آمریکا در زمینه مسائل هسته ای به تعهدات خود عمل نکردند و نباید فراموش کنیم که این بدعهدی سابقه طولانی داشته و تنها راه ایستادگی در برابر چنین رفتارهایی، داشتن وحدت، انسجام و اتحاد است.

** رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: در زمان حاضر پنج هزار و ۳۵۰ نفر در این استان در واحدهایی که در زمینه برق و الکترونیک فعال هستند، اشتغال دارند که این رقم ۱۲ درصد شاغلان بخش صنایع استان است.

** مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان گفت: بر مبنای نتایج ارائه شده از رتبه بندی اخیر دانشگاه استنفورد، ۶ تن از اعضای هیات علمی این دانشگاه در فهرست دانشمندان برتر جای گرفتند.

علی سپهری افزود: نام دکتر اصغر رمضانی عضو هیات علمی و استاد تمام گروه شیمی، دکتر امید رحمانی عضو هیات علمی و استاد تمام گروه مهندسی مکانیک، دکتر صالح مبین، دکتر عباس ربیعی، دکتر فرشاد مریخ بیات و دکتر اصغر طاهری از اعضای هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان در این فهرست قرار دارد.

** رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان زنجان گفت: سختگیری‌های تنگ نظرانه در تایید صلاحیت‌ها را نمی‌پسندیم از طرفی هم تساهل و سهل‌گیری‌های بیجا را هم به مصلحت نظام و کشور نمی دانیم.

** سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هشت کتابفروشی در شهر زنجان و یک کتابفروشی در ابهر، مجری طرح " زمستانه کتاب ۹۹ " هستند.

محمدربیع احمدخانی افزود: طرح زمستانه کتاب از ۹ اسفند جاری به مدت هفت روز در کتابفروشی های مجری طرح در این استان اجرا می شود.

** معاون عملیات سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: ۶۰ درصد تماس‌ها با آتش‌نشانی زنجان مزاحمت تلفنی است و این کار نادرست در ارایه خدمات به موقع نیروهای عملیاتی این سازمان خلل ایجاد می‌کند.

** رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره گوشت قرمز منجمد استان به صفر رسیده است، گفت: مقرر شده ۵۰ تن بر اساس سرانه جمعیتی به استان، قبل از پایان سال اختصاص یابد.

**رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی زنجان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های منتخب در کشور توان شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را به دست آورد.

** مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون از محل فروش تولیدات طرح‌های اشتغال فرشبافی در قالب فرش و تابلو فرش بیش از یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد این استان درآمدزایی شده است.

** مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون به میزان ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی روستایی این استان پرداخت شده است.

** رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان گفت: از آن جایی که بر اساس قانون اساسی، دادرسی عادلانه و داشتن وکیل مستقل دادگستری از حقوق اساسی مردم است، از این رو دفاع از استقلال کانون وکلا، دفاع از حقوق ملت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =