۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۱
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84244196
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان گرم می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناسی پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای این استان تا اواسط هفته جاری به تدریج و بین ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد گرمتر می‌شود.

حسین سلطانی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: وضعیت جوی زنجان تا روز سه شنبه به شکل پایدار و آسمان نیز در اغلب مناطق استان غالبا صاف خواهد بود و از روز چهارشنبه تا جمعه نیز بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه طی روزهای پنجشنبه و جمعه نیز با نفوذ توده هوای سرد به منطقه و استان، هوای زنجان مجددا سرد خواهد شد، اظهار داشت: در زمان حاضر میزان دمای شهر زنجان پنج درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

 سلطانی، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته زنجان با میزان دمای ۶/۵- درجه سانتیگراد سومین مرکز استان در کشور بود و بجنورد و اردبیل نیز به ترتیب با دمای ۱۰- و ۶/۰۸- درجه سانتیگراد اول و دوم بودند.

وی ادامه داد: طی مدت یاد شده، خیر آباد از توابع شهرستان سلطانیه با میزان دمای هوای ۱۱- درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم نیز با ۱۳+ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق این استان، به ثبت رسیدند.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =