مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- : دولت اهتمام ویژه‌ای نسبت به کنترل قیمت کالاها دارد، صندوق بین‌المللی مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد شود و در تامین داروهای کرونا خودکفا شدیم از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

وزیر راه: اعتبار لازم برای تکمیل جاده سمیرم - یاسوج تامین می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: اعتبار موردنیاز برای ادامه کار و تکمیل احداث جاده سمیرم - یاسوج در بودجه سال آینده تامین خواهد شد.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از این محور در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره توقف عملیات ساخت این جاده چهارخطه، اظهار داشت: مشکلات اعتباری و اجتماعی برای ادامه کار این محور وجود داشت که بزودی مرتفع خواهد شد.

به گفته وی بخشی از این مشکلات به دلیل معارضان اجتماعی در مسیر اجرای این جاده بین استانی است و بخش مهم دیگر تامین ریالی این طرح ملی است.

بنگاه غیرضروری در صندوق بازنشستگی کشوری و شستا وجود ندارد

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری و شستا بهترین مدیریت را در ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کنند و امروز هیچ بنگاه غیرضروری و کاغذی در این مجموعه وجود ندارد.

حجت ‌الله میرزایی در نشست هم اندیشی مدیران واحدهای اقتصادی زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت کشت و دامداری فکا اصفهان افزود: در گذشته تعداد زیادی بنگاه به شدت زیانده و غیر ضروری در این مجموعه وجود داشت که با ساماندهی و تجدید ساختار سازمانی و صنعتی در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تعداد بنگاههای زیانده به حداقل ممکن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بنگاههای غیرضروری فریز یا ادغام و یا منحل شدند ادامه داد: وجود موارد معدود شرکت زیانده کنونی اجتناب ناپذیر است و یا در کوتاه مدت رفع مشکل آنها امکانپذیر نیست.

صندوق بین‌المللی مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشنهاد می‌شود صندوق بین‌المللی مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد و از همه کشورها متناسب با سهم آنها در آلودگی محیط زیست، مالیات اخذ شود.

محسن رضایی در جلسه کمیته تغییر اقلیم مجمع تشخیص مصلحت نظام که با حضور استادان دانشگاه‌های اصفهان در دانشگاه اصفهان برگزار شد، افزود: در صورت راه اندازی چنین صندوقی، مالیات اخذ شده از کشورها برای مقابله با مخاطرات ناشی از تغییر اقلیم و تخریب محیط زیست استفاده خواهد شد.

وی منشا اصلی تغییر اقلیم را کشورهای صنعتی از جمله امریکا و چین دانست و گفت: عده ای در دنیا عنوان می کنند که همه کشورها باید بطور مساوی گازهای گلخانه ای را کاهش دهند اما نمی توانیم آن را به سادگی قبول کنیم زیرا ما در ابتدای توسعه قرار داریم و از طرفی، برخی کشورها، سهم بسیار بیشتری در آلودگی محیط زیست و تغییر اقلیم دارند.

صادرات فرش ایران در شرایط تحریم ۱۴ درصد رشد داشت

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود شرایط تحریم و شیوع کرونا صادرات فرش دستباف نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

فرحناز رافع در آیین افتتاح بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: افزایش صادرات فرش دستباف مستلزم اتفاقاتی در تولید و صادرات و عرضه فرش است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های برای صادرات فرش دستباف ایران در سال آینده پایانه‌های صادراتی، خانه‌های فرش و نمایشگاه‌های خارج از کشور و تحریک تقاضا، ذائقه شناسی و سلیقه یابی در کشورهای هدف به ویژه اوراسیاست.

فولاد مبارکه با نورد گرم جدید خود، نیاز تمام صنایع را تامین می‌کند

مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه گفت: این شرکت با بهره‌برداری از پروژه "نورد گرم ۲" خود می‌تواند نیاز تمام صنایع کشور را تامین کند.

حمیدرضا عظیمیان با بیان‌اینکه توانایی تولید فولاد مبارکه بیش از ظرفیت اسمی آن است، افزود: همواره از فولاد مبارکه بعنوان تولیدکننده و تامین کننده انواع ورق یاد می‌شود و از آنجایی که رسالت صنعت‌سازی به فولاد مبارکه واگذار شده است، این شرکت باید بطور دائم نیازهای صنعتی کشور را نیز تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: ورقی که در خودروسازی‌های آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد از ویژگی‌های خاص، استحکام بالا و وزن پایین برخوردار است که امروز قدرت تولید آن در فولاد مبارکه وجود ندارد اما با راه‌اندازی نورد گرم ۲، امکان دستیابی به این فناوری در این مجتمع نیز محقق می‌شود.

وزیر گردشگری ونزوئلا: ایران را خانه خود می‌دانیم

وزیر گردشگری ونزوئلا با اشاره به روابط خوب و دوستانه تهران- کاراکاس، گفت: ایران را خانه خودمان می‌دانیم.

آلی پادرون که برای شرکت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی و بازدید از جاذبه‌های گردشگری و آثار فرهنگی‌تاریخی چند استان کشورمان، به ایران سفر کرده است در بدو ورود به کشور گفت: ایران را خانه خودمان می‌دانیم. این کشور دوست ماست، خوشبختانه روابط خوبی بین ایران و ونزوئلا برقرار است.

پادرون افزود:در سفر به ایران ضمن دیدار با مسئولان عالی‌رتبه گردشگری، از جاذبه‌های فرهنگی‌تاریخی بازدید می‌کنم و نشست‌هایی را نیز با بخش خصوصی خواهم داشت.

فعالیت سامانه‌های اعلام بار مجازی در شبکه حمل و نقل کشور آغاز شد

معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور از آغاز راه اندازی سامانه‌های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و مجازی خبر داد.

مهران قربانی افزود: سیاست اصلی ما در بخش حمل ونقل کالا و مسافر استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و سامانه‌های حمل ونقل هوشمند است.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و به صورت استانی در کل کشور راه اندازی شده است، گفت: این طرح به صورت پایلوت از حدود ۲ هفته گذشته در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد و نتایج بسیار خوبی از جمله رضایتمندی کاربران آن به همراه داشته است که تجربه موفقی پس از اجرای طرحی مشابه در بندر بوشهر محسوب می‌شود.

معاون وزیر بهداشت: در تامین داروهای کرونا خودکفا شدیم

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه داروهای مورد نیاز بیماری کووید - ۱۹، در کوتاه‌ترین زمان خودکفا شدیم.

محمدرضا شانه‌ساز در جلسه استانی ستاد مدیریت بیماری کرونا اصفهان افزود: سال گذشته در چنین روزهایی مشکلاتی در تهیه مواد بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز برای مدیریت این بیماری داشتیم.

وی اضافه کرد: با این وجود، هر دارویی که برای درمان کویید- ۱۹ در سطح جهان مطرح شد، ظرف ۳ ماه در داخل بومی سازی و نیازمندی کشور در این زمینه برطرف شد به‌گونه‌ای که تلاش پژوهشگران ما نشان داد که به هرچه نیاز داشته باشیم، بطور قطع دست پیدا می‌کنیم.

معاون وزیر صمت: مشکلات ساختاری اقتصاد باید برطرف شود

معاون وزیر صمت و رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بخشی از مشکلات کشور ساختاری است یعنی ساختار اقتصاد آن ایراداتی دارد که باید برطرف شود.

حمید زادبوم در نود و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و آیین تجلیل از صادرکنندگان استانی در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان که با حضور رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره فرمودند برخی از مشکلات اقتصادی ما ساختاری است از این رو یکی از اقدامات حل مشکلات ساختاری، زیرساختی و تجارتی است.

وی ادامه داد: سال گذشته صادرکنندگان برغم تحریم‌ها و شیوع کرونا ۴۱.۳ میلیارد دلار صادرات انجام دادند و امسال ۳۱.۲ میلیارد دلار ارز برگشتی به کشور داشتند.

واعظی: فشار حداکثری به ملت و دولت ایران شکست خورد

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: فرقی نمی‌کند در آمریکا چه کسی پیروز شده است مهم این است که فشار حداکثری بر ملت و دولت ایران شکست خورد به این دلیل که مردم مقاومت و تولیدکنندگان تولید کردند و سازندگان کشور را ساختند.

محمود واعظی در آیین آغاز عملیات حفاری تونل جبهه غرب به شرق خط ۲ قطار شهری کلانشهر اصفهان افزود: با این وجود مردم و مسئولان باید در مقابل دشمنان بایستند و کوتاه نیایند که به طور قطع پیروزی نصیب ملت ایران است.

وی تصریح کرد : در امنیت، توسعه کشور و خدمت به مردم اختلاف نظر نداریم و نباید اختلاف سلیقه‌های سیاسی مانع کار اصلی ما باشد.

واعظی: دولت اهتمام ویژه‌ای نسبت به کنترل قیمت کالاها دارد

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: تلاش کردیم قیمت کالا را کنترل کنیم و دولت به صورت جدی به این موضوع وارد شد تا اجازه ندهیم بی جهت قیمت کالا بالا برود.

محمود واعظی جمعه شب در حاشیه جلسه شورای اداری در سالن جلسات استانداری اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: بالا رفتن نرخ ارز بر روی تمام ارزاق اثر می‌گذارد، به هرحال نمی‌توانیم دستوری نرخ ارز را بالا و پایین ببریم.

وی ادامه داد: وحدت و همدلی بین استانداری اصفهان، نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان وجود دارد که این سرمایه خوبی است تا براین اساس موضوعات در استان حل و فصل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =