۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84244054
۱ نفر

برچسب‌ها

مقام سابق دفاعی آمریکا: پیوستن به برجام جان سربازان ما را نجات می‌دهد

تهران- ایرنا- ماریک وان مقام سابق وزارت دفاع آمریکا یک روز بعد از دستور بایدن برای حمله به شبه نظامیان در سوریه گفت: پیوستن آمریکا به توافق هسته‌ای می تواند جان سربازان ایالات متحده را نجات دهد.

به گزارش ایرنا، ماریک وان مقام سابق وزارت دفاع در دولت باراک اوباما جمعه شب در گزارشی در نشریه هیل نوشت: حملات مرگبار علیه سربازان و دیپلمات‌های آمریکا در عراق دقیقا به این دلیل است که ایالات متحده نمی تواند مذاکرات خود با ایران درباره برنامه هسته‌ای را دوباره آغاز کند.

وان که سابقه ارائه تحلیل و گزارش در دفتر امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای وزارت امور خارجه ایالات متحده دارد، تاکید کرد: در صورت پیوستن مجدد ایالات متحده به توافق هسته ای ایران، حملات گروه‌های شبه نظامی علیه آمریکایی هایی مستقر در عراق متوقف و یا به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

به نوشته ماریک وان، این اقدام (پیوستن مجدد ایالات متحده به توافق هسته ای ایران) یک تغییر خوشایند برای هزاران سرباز و دیپلمات آمریکایی است زیرا با توقف حملات، اعضای سرویس ایالات متحده و افسران خدمات خارجی اجازه پیدا می کنند منابع کمتری را صرف اقدامات حفاظت از نیروها کنند و زمان بیشتری را برای تمرکز بر ماموریت خود صرف خواهند کرد.

گزارش تحلیل مقام سابق وزارت دفاع آمریکا در مورد پیوستن به توافق هسته‌ای در حالی منتشر می شود که جان کربی سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: به دستور رییس جمهوری بایدن، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر پنجشنبه‌حملات هوایی علیه زیر ساخت‌های مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد که  این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه  پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد انجام شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه‌های شبه نظامی استفاده می‌شد، از بین برد.

پیشتر دولت مسکو، اقدام نظامی آمریکا در سوریه را محکوم کرد و خواستار احترام به حق حاکمیت دولت دمشق شد. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد : دراین حمله به قلمرو یک کشور عضو مستقل سازمان ملل ضربه وارد شد. این یک نقض غیرقابل قبول قوانین بین الملل است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =