پلیس با تمام توان کنار زلزله‌زدگان سی‌سخت خواهد بود

یاسوج- ایرنا- فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون هیچ گونه رخداد امنیتی در منطقه زلزله زده سی سخت اتفاق نیفتاده و پلیس با همه توان در کنار حادثه‌دیدگان است. 

به گزارش ایرنا، سردار کیقباد مصطفایی روز جمعه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهر سی سخت با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: لحظاتی پس از وقوع زلزله، پلیس با حضور گسترده و چشمگیر خود در کنار سایر دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان، به یاری حادثه‌دیدگان شتافت.

وی افزود: تیم‌های پلیس به محل حادثه اعزام شدند و تامین امنیت منطقه و نیز امدادرسانی به زلزله‌زدگان را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بلافاصله مأموران یگان های مختلف فرماندهی انتظامی استان به حالت آماده باش در مناطق زلزله‌زده مستقر شده که ضمن امدادرسانی، تامین امنیت منطقه و جان و مال حادثه‌دیدگان را عهده دار شدند.

سردار مصطفایی عنوان کرد: منازل برخی از کارکنان نیروی انتظامی در شهرستان دنا نیز در اثر زلزله تخریب شد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با تلاش همه دستگاه های ذیربط به ویژه نیروی انتظامی نظم در این منطقه حاکم شده و اطمینان می‌دهیم در روزهای پیش رو، مردم به جز ناراحتی تخریب منازل خود نگرانی دیگری نداشته باشند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با دستور فرماندهی ناجا  نیروهای کمکی از مرکز استان و استان های همجوار به شهر زلزله‌زده سی سخت اعزام و نیروی انتظامی در سه زمینه تامین امنیت مناطق زلزله‌زده، اسکورت و همراهی محموله‌های کمک‌های ارسالی و روان سازی ترافیک به انجام وظیفه پرداختند.

 وی بیان کرد: استقرار نیروهای پلیس راه و راهنمایی و رانندگی، باعث تسهیل و روان سازی ترافیک در محدوده برون و درون شهری شهر زلزله‌زده سی سخت شده تا دستگاه‌های کمک رسان به خوبی بتوانند کار امدادرسانی به زلزله‌زدگان را انجام دهند.

سردار مصطفایی تصریح کرد: اکیپ های متعددی از پلیس‌های تخصصی، ستادی و یگان امداد جهت امداد رسانی از آغازین لحظات وقوع زلزله به منطقه اعزام شدند که علاوه بر کمک به مصدومان و آسیب دیدگان، کمک ها و محموله‌های ارسالی مردمی و دولتی را تا رسیدن به دست آسیب دیدگان در این مناطق اسکورت کرده و در توزیع اقلام نیز شرکت و نظارت کماکان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

ایشان در ادامه گفت: در کنار نیروهای امدادی پلیس، تیم های روانشناسی و مددکاری معاونت اجتماعی استان به مناطق زلزله زده اعزام، تا در کاهش آلام روحی آسیب دیدگان اقدام لازم را به عمل آورند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: امنیت مناطق زلزله‌زده در دستور کار ویژه پلیس است و بی شک استقرار نیروهای پلیس در مناطق زلزله‌زده به منظور امدادرسانی به زلزله‌زدگان و مهیا کردن شرایط اسکان و تامین امنیت آنان تا برگشت به حالت عادی ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =