امام جمعه بناب بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد

تبریز - ایرنا - امام جمعه بناب با اظهار نگرانی از شیوع ویروس جهش یافته کرونا در برخی نقاط کشور، بر لزوم اعمال قرنطینه و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان تأکید کرد.

حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بناب تاکید کرد: اگر مردم رعایت نکنند و با کادر درمانی همکاری نشود شرایطی که امروز در استان خوزستان به وجود آمده است گریبان ما و خانواده های ما را نیز خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اقدامات و حرکات مقام معظم رهبری بایستی برای تمام مردم و مسئولین الگو باشد، خاطرنشان کرد: معظم له در برنامه های مختلف به تنهایی و با زدن ماسک پای منبر می نشینند و این یک فرض است که برای شکست دادن کرونا بایستی این روش را ادامه دهیم.

امام جمعه بناب گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنیم، ترددهای غیرضروری را کاهش ندهیم، در استفاده از ماسک تنبلی کنیم و در ایام عید دورهمی ها را فسخ نکنیم شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت و هر آن امکان دارد خود و نزدیک ترین اقوام مان گرفتار این بیماری شویم.

وی با تبریک ولادت باسعادت حضرت علی(ع) و بیان گوشه ای از ویژگی های آن حضرت به تأسی از اخلاق، رفتار و کردار ایشان تأکید کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون های پاک ریخته شده شهدا این نظام در ۴۲ سال گذشته هزاران سردار سلیمانی را تربیت و تحویل جامعه داده است.

امام جمعه بناب با بیان اینکه در مکتب قرآن و انقلاب اسلامی هزاران شهید سلیمانی ها تربیت یافته اند؛ افزود: خائنان و دشمنان نظام هرقدر تلاش کنند نخواهند توانست این چراغ نورانی را خاموش کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بناب با اشاره به اینکه مصلای اعظم این شهرستان نیاز به تعمیر و مرمت اساسی دارد؛ گفت: باید قسمت هایی از این مصلا تجدید بنا شود که نیاز به مساعدت مردم دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha