قدرت ایران به حد تلاش برای بیرون راندن آمریکا از خاورمیانه رسیده است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: قدرت نعمت بزرگ انقلاب به حدی رسیده‌ که امروز تلاش ایران بیرون راندن آمریکا از منطقه آسیا و خاورمیانه است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای بقیه‌الله‌الاعظم (عج) این شهر افزود: انقلاب اسلامی به اندازه‌ای نسبت به اوایل آن مقتدر شده‌ که امروز دیگر چالش ایران با آمریکا منحصر به حوزه جغرافیایی کشور نیست و همه منطقه را در برمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: اگر در اوایل انقلاب چالش ایران کوتاه کردن دست دست‌نشانده‌ها و مستشاران آمریکایی از ایران بود اما امروز چالش کشورمان بیرون راندن آمریکا از منطقه آسیا و خاورمیانه است.

خطیب جمعه کاشان اظهار داشت: اگر چالش ایران در اوایل انقلاب اسلامی بر سر تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران بود، امروز حضور قدرتمند حزب‌الله و نیروی مقاومت از برکت انقلاب اسلامی تا پشت دیوارهای صهیونیست غاصب است.

وی گفت: روزی دانشجویان پیرو خط امام به درون لانه جاسوسی رفتند تا ماهیت سلطه‌گر آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران را رسوا کنند اما امروز چالش، برچیده شدن نفوذ نامشروع آمریکا از غرب آسیا و جلوگیری از توطئه‌گری شرارت‌افزایی آنها در منطقه است.

امام جمعه کاشان تاکید کرد: اوایل انقلاب چالش ایران با آمریکا بر سر نفوذشان در دولت موقت بنی‌صدر و تحریک قومیت‌ها و گروهک‌ها با ایجاد اغشتاش‌های محلی بود اما امروز چالش بر سر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین اشغالی و دفاع از پرچم حزب‌الله و مقاومت در سراسر منطقه است.

به گفته وی، امروز میدان عملیات انقلاب جبهه مقاومت است و رزمندگان غیور و غیرتمند اسلام در کنار دیوارهای اسراییل حضور دارند.

آیت‌الله سلیمانی اظهار داشت: آمریکا آنقدر در مقابله سیاسی و امنیتی با انقلاب اسلامی ایران ناتوان شده‌ که حتی به تازگی نیز مجبور به ائتلاف بزرگ با دولت‌های معاند اروپایی شد که به شکست انجامید.

خطیب جمعه کاشان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحولات گسترده‌ای در منطقه ایجاد کرده‌است، افزود: همه باید قدردان نمعت انقلاب باشیم که وامدار امام راحل، شهدا، مردم و خانواده معظم شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان و صبوری ملت مقاوم ایران است.

وی ادامه داد: امروز برخی سعی دارند برکت‌های انقلاب اسلامی را کم‌رنگ کنند اما باید دانست که این انقلاب نعمت و امانت ارزشمندی است که همه وظیفه حراست و صیانت از آن را بر عهده دارند.

آیت‌الله سلیمانی انقلاب اسلامی را یادگار گذشتگان دانست و تاکید کرد: نگهداری و انتقال این انقلاب به آیندگان بر دوش جوانان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =