همدان میزبان رویدادهای ملی و بین المللی ورزش روستایی کشور شد

همدان- ایرنا- همدان در مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی این استان که با حضور محمدتقی امیری خراسانی رییس فدراسیون برگزار شد، مجوز ۲ میزبانی و ۲ طرح مهم ملی در این حوزه ورزشی را دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی روز جمعه در این مجمع گفت: همدان سال آینده میزبان چند رویداد مهم در سطح ملی و بین المللی خواهد بود.

محمدتقی امیری خراسانی اظهار داشت: مسابقات قویترین مردان روستایی و عشایری کشور قرار است سال آینده در همدان برگزار شود.

وی بیان کرد: همدان از زیرساخت‌های خوبی در ورزش به خصوص روستایی و بازی‌های بومی محلی برخوردار است و به همین جهت میزبانی قویترین مردان را به این استان واگذار کردیم.

امیری خراسانی افزود: مسابقات قویترین مردان روستایی و عشایری کشور با استفاده از ابزارآلات محلی نظیر کنده چوب، گونی گندم و سایر آیتم‌ها به میزبانی این استان برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: میزبان مسابقات ملی و بین المللی چوب کشی، راه‌اندازی پایگاه ورزش‌های قدرتی کشور، تبدیل شدن به پایلوت طرح تحکیم خانواده با بازیهای بومی محلی و ایستگاه‌های ورزش بومی محلی در پارک سوارها از دیگر مصوبه‌های مجمع است.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور خاطرنشان کرد: عملکرد استان همدان در حوزه ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی رضایت بخش است و امیدواریم سال آینده به همین قدرت ادامه یابد.

مجمع ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی امروز با حضور مسوولان فدراسیون و مدیران دستگاه ورزش استان همدان برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha