ساخت سه واحد صنایع تبدیلی کشاورزی در داراب آغاز شد

شیراز-ایرنا- ساخت سه پروژه صنایع تبدیلی کشاورزی با مجموع سرمایه‌گذاری دو هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۱۴۰ نفر در داراب آغاز شد.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان داراب، ساخت مجموعه سیلوی ذخیره گندم، کارخانه آرد و کارخانه تولید ماکارونی زنجیره کامل تولید و اشتغال در این شهرستان فراهم خواهد شد.

محمود رضایی کوچی افزود: با ساخت این سه مجموعه و مجموعه های بعدی، سرمایه‌گذاران دیگری نیز راغب خواهند شد تا در شهرستان داراب سرمایه‌گذاری کنند؛ مانند آقای اسکویی که از شمال غرب ایران به منطقه داراب آمده، چون ظرفیت و پتانسیل بالای این شهرستان را رصد کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس با اشاره به سیاست دولت در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران تاکید کرد: امیدواریم با توجه به محصولات کشاورزی مرغوب و ایستگاه تحقیقات کشاورزی شهرستان و همچنین احداث زیرساختهای مهمی چون  بزرگراه شیراز- داراب - بندرعباس به عنوان یک شاهراه حیاتی و مواصلاتی و همچنین راه اندازی فرودگاه شهدای داراب در آینده نزدیک این شهرستان به یکی از قطب های مهم کشاورزی و صنعتی فارس تبدیل شود.

محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت نیز در این آیین‌ گفت: در بخش کشاورزی شهرستان، یک حلقه مفقوده داشتیم و آن تلفیقی از صنعت و کشاورزی است که در این آیین، تلفیقی از صنعت و کشاورزی در شهرستان داراب رقم خورد. 

وی در ادامه گفت: سرمایه‌گذاران خوبی پای کار آمده‌اند و به زودی شاهد کلنگ‌زنی کارخانه ریسندگی و بافندگی در سطح شهرستان با سرمایه‌گذاری افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان و همچنین راه اندازی کارخانه تراکتورسازی در شهرستان داراب خواهیم بود.

عسکری به اهمیت موضوع کشاورزی و صنایع وابسته به آن نیز اشاره کرده و افزود:  ۱۸۰ هزار کشاورز متقاضی تراکتور هستند تا برای کشاورزی خود استفاده کنند و راه اندازی خط تولید تراکتور می تواند کمک شایانی به امر تولید و اشتغال داشته باشد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در ادامه سخنان خود به تلاش‌ها برای احداث کارخانه کربنات کلسیم در داراب افزود: با همکاری مسئولین استان تمامی شرایط برای احداث این کارخانه فراهم شده و امیدواریم به زودی شاهد کلنگ زنی آن باشیم.

عسکری در ادامه گفـت: با تخصیص ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار، فرودگاه شهدای داراب عملیاتی و اجرایی خواهد شد که می تواند حضور سرمایه‌گذاران و همچنین در جهت جذب توریسم مثمر ثمر باشد.

اصغر فرودی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه داراب نیز در این آیین گفت: فرایند صنعتی شدن شهرستان داراب آغاز شد  و فرصت مناسبی جهت اجرای طرح‌های صنعتی شهرستان فراهم است.

وی گفت: همه پتانسیل ها و ظرفیت ها و طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند در این شهرستان توسط شورای برنامه‌ریزی شهرستان مشخص گردیده  و در میز سرمایه‌گذاری استان قرار گرفته است.

فرودی پروژه های کلنگ زنی شده را کارخانه آرد در زمینی به مساحت سه هکتار وظرفیت ۱۲۰ هزارتن در سال و اشتغالزایی مستقیم ۶۰ نفر، کارخانه تولید ماکارونی در زمینی به مساحت پنج هکتار و با ظرفیت ۹۰ هزارتن در سال و اشتغالزایی مستقیم ۶۰ نفر و سیلوی ذخیره گندم در زمینی به مساحت چهار هکتار و با ظرفیت ۷۰ هزارتن و اشتغالزایی مستقیم ۲۰ نفر عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =