توسعه فضای آموزشی همگام با فضای پرورشی انجام شود

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با تاکید بر آشنایی بیشتر نسل جوان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان با ارزش های دینی و اسلامی و نقش مهم نهادهای آموزشی در این زمینه، گفت: توسعه فضای آموزشی باید همگام با فضای پرورشی انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس با گرامیداشت روز امور تربیتی، اظهار داشت: در دین مبین اسلام به مسایل پرورشی اهمیت خاصی داده شده و خانواده نقش بسیار مهمی در جهت رشد و پویایی فرزندان دارد و در شرایط امروز والدین باید تلاش بیشتری در تربیت فرزندان خود داشته باشند.

 وی در بخش دیگری از صحبتهای خود ضمن تشکر از مشارکت بالای مردم ولایتمدار هرمزگان در انجام امور خیرخواهانه ، افزود: احسان و کمک‌های مومنانه به نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده همواره در فرهنگ ایران اسلامی وجود داشته و مردم هرمزگان نیز در این مسیر همیشه پیشگام هستند.

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به در پیش بودن روز احسان و نیکوکاری، تصریح کرد: اهمیت و جایگاه احسان و نیکوکاری و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی، مادی و معنوی انسان‌ها بسیار بالا است.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی توسط مردم و نهادهای دولتی نشان دهنده روحیه جهادی و همدلی و مواسات در استان هرمزگان است و از نیکوکاران و خیران خواستاریم که در روزهای پایانی امسال نیز همچون سالها گذشته حامی نیازمندان باشند.

حضرت زینب (س) پیام عاشورا را به سراسر دنیا مخابره کرد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس ضمن عرض تسلیت وفات حضرت زینب (س) ، به بیان بخشی از ویژگی های شخصیتی این بانوی بزرگوار پرداخت و گفت: ایشان بانوی صبر و مقاومت هستند و پیام عاشورا توسط ایشان به سراسر دنیا مخابره شد.

حجت الاسلام عبادی زاده تاکید کرد: زنان جامعه برای رسیدن به درجات والای انسانی و رستگاری در هر دو جهان ، باید از روش، منش آن بانوی بزرگوار اسلام پیروی کنند.

تاسی از فرهنگ عاشورایی پیروزی ملت یمن برابر عربستان سعودی را رقم زد

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به پیروزی مردم یمن برابر عربستان سعودی، گفت: تاسی از فرهنگ عاشورایی پیروزی ملت یمن برابر عربستان سعودی را رقم زد.

حجت الاسلام عبادی زاده بیان داشت: یکی از نمونه های بارز تربیت حسینی را امروز در یمن می بینیم که چگونه استکبار را خوار و خفیف کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: درماندگی آمریکاییان امروز با پیروزی یمن بر عربستان سعودی به همه جهانیان ثابت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =