تحویل کاپ سومی کشتی آزاد جهان در ایتالیا

تهران- ایرنا- کاپ سومی تیم ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان در خلال پیکارهای جام «متئو پلیکونه» ایتالیا به نمایندگان کشورمان اهداء می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا و بنابر اعلام فدراسیون کشتی، پس از مثبت شدن دوپینگ کشتی‌گیران ازبکستانی و سوری در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، و صعود «یدالله محبی» کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به رده‌ی ششم، تیم ایران از لحاظ تیمی نیز به جایگاه سوم ارتقاء یافت. در این وزن سهمیه المپیک نیز به ایران رسید.

فدراسیون کشتی در نامه‌هایی به اتحادیه جهانی کشتی پیگیر چگونگی دریافت کاپ سومی تیم ایران شد که اتحادیه جهانی اعلام کرد که در اولین مسابقاتی که تیم‌های ایران و آمریکا شرکت داشته باشند از مسئولان کشتی آمریکا می‌خواهد تا کاپ سومی را برای اهداء به تیم ایران همراه خود بیاورند.

بر این اساس کاپ تیم ایران در رقابت‌های جام «متئو پلیکونه» ایتالیا که روزهای ۱۴ تا ۱۷ اسفندماه در شهر رم برگزار می‌شود به نمایندگان کشورمان در این مسابقات اهداء می‌شود.

لازم به ذکر است تیم ایران در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در جایگاه‌های نهم و ششم قرار گرفته بود که در سال ۲۰۱۹ توانست کاپ سومی رقابت‌های قهرمانی کشتی جهان را از آن خود کند.

همچنین با نظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد «بهنام احسان‌پور» در وزن ۶۵ کیلوگرم، «علیرضا کریمی» در وزن ۹۷ کیلوگرم و «امین طاهری» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به همراه «ابراهیم مهربان» مربی تیم ملی کشتی آزاد عازم این رقابت‌ها خواهند شد. البته «امین طاهری» به دلیل مصدومیت حضور در این پیکارها را از دست داد.

تیم ملی کشتی آزاد نیز سال گذشته در رقابت‌های بین‌المللی جام ساساری عازم ایتالیا شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =