امام جمعه مراغه: غرب تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران را لغو کند

مراغه- ایرنا- امام جمعه موقت مراغه با اشاره عملکرد غرب در عمل به تعهدات خود در برجام گفت: آمریکا و کشورهای اروپایی برای رهایی از این رسوایی و عهدشکنی باید تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشورمان را لغو کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید محمدی راد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مراغه افزود: تاریخ در مورد عمل نکردن کشورها به تعهدات برجامی قضاوت خواهد کرد.
وی ادامه داد: در برجام، آمریکا اولین نقض کننده تعهدات این معاهده بین المللی بوده و کشورهای اروپایی نیز راه این کشور را ادامه دادند و پیمان شکنی کردند.
وی خاطرنشان کرد: ایران در عمل به تعهدات برجامی خود سرافراز بوده و سرافکندگی برای طرف آمریکایی و اروپایی است.
حجت الاسلام محمدی راد با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری افزود: ایشان در سخنان خود بر تعهد ایران در عدم دستیابی به سلاح هسته ای تاکید کردند.
وی ادامه داد: عدم تمایل کشورمان در دستیابی به سلاح هسته ای و کشتار جمعی به دلیل وجود مبانی دینی بوده لیکن از هیچ قدرتی نمی هراسیم.
خطیب جمعه مراغه با انتقاد از سیاه‌نمایی کشور در برخی رسانه‌ها افزود: پیشرفت های پس از انقلاب اسلامی عظیم و صدها برابر پیش از آن بوده و از این رو دستاوردها و خدمات انجام شده نباید نادیده گرفته شود.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر اضافه کرد: تجلیل از تلاش پدران برای پرورش فرزندان در خانواده ها و جامعه مورد توجه نسل جوان قرار گیرد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =