۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84243769
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه خواستار احترام به حق حاکمیت سوریه شد

مسکو - ایرنا - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حمله آمریکا به سوریه، از واشنگتن خواستار احترام به حق حاکمیت دولت دمشق شد.

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز جمعه در نشست هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت: شب گذشته آمریکا به منطقه مرزی ابوکمال در خاک سوریه حمله کرد و اطلاعات حاکی از تلفات جانی این حمله منتشر شده است.

وی افزود: به گفته فرماندهی پنتاگون هدف این حمله گروه شبه نظامی عراقی بود که گویا در حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق شرکت داشته است. 

زاخارووا گفت: رییس پنتاگون آنطور که می گوید هدف برای حمله آمریکا به سوریه باتوجه به اطلاعات انکارناپذیر تجسسی انتخاب شده است. 

وی ادامه داد: ما قاطعانه این گونه اقدام ها را محکوم می کنیم و خواستار احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه هستیم. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: موضع خود در ناخرسندی از هرگونه تلاش برای تبدیل سوریه به میدان برای تسویه حساب های ژئوپلیتیکی را مورد تاکید قرار می دهیم. 

جان کربی سخنگوی پنتاگون پنج‌شنبه شب در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: به دستور رییس جمهور بایدن ، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر امروز حملات هوایی علیه زیرساخت‌های مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد که  این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه  پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد انجام شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه‌های شبه نظامی استفاده می‌شد، از بین برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =