یک کتابخانه روستایی خیرساز در سبزوار به بهره‌برداری رسید

سبزوار- ایرنا- همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در سبزوار یک کتابخانه روستایی در بخش روداب این شهرستان با حضور مسوولان شهری و استانی به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار روز جمعه در این باره به خبرنگاران گفت: این کتابخانه خیرساز در روستای ملوند بخش روداب این شهرستان ساخته شده است.

معصومه فلاحی افزود: فضای این کتابخانه حدود ۱۲۰ مترمربع است که برای احداث آن افزون بر سه میلیارد ریال توسط خیران هزینه شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه ‌روستایی در قالب نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" با مشارکت شبکه رادیویی فرهنگ راه اندازی شده و گروه جهادی شهدا پنج هزار جلد کتاب به این کتابخانه اهدا کرده است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار گفت: همچنین از محل اعتبارات شهرستانی طی سالجاری ۶ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای کتابخوانی این شهرستان اختصاص یافت.

شهرستان سبزوار ۱۲ کتابخانه عمومی نهادی و ۶ کتابخانه مشارکتی دارد که حدود ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در آنها موجود است.

نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در شهرستان سبزوار از صبح پنجشنبه به مدت سه روز آغاز شده است و رادیو فرهنگ نیز این رویداد مهم را پوشش می‌دهد.

این همایش بخشی از آئین بزرگ ملی "ایران، جغرافیای مهربانی است" که از این پس به پیشنهاد رادیو فرهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =