تکواندوکار المپیکی ایران جراحی نمی‌شود

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: تصمیم فدراسیون، وزارت ورزش و مسوولان کاوران ورزشی ایران بر آن است تا «آرمین هادی‌پور» ملی‌پوش المپیکی تکواندو جراحی نشود.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا نوروزی» روز جمعه در گفت وگویی با اشاره به مصدومیت «آرمین هادی‌پور» اظهار داشت: مصدومیت این ملی پوش تکواندو از ۱۰ روز پیش برای ما مسجل شده بود و برای درمان او جلسات مختلفی با وزارت ورزش، فدراسیون تکواندو و مسوولان کاروان اعزامی ایران به المپیک برگزار شد. در این جلسات اجماع بر این شد که با توجه به پارگی کامل در رباط زانوی وی جراحی صورت گیرد اما چون زمان کمی به المپیک باقی مانده و دوران نقاهت وی بیش از چهار ماه طول بکشد برنامه درمانی غیر از جراحی در دستور کار قرار دادیم تا هادی‌پور به المپیک برسد.

وی با بیان اینکه مصدومیت هادی‌پور در اردیبهشت اتفاق افتاد، خاطر نشان کرد: اگر وی در همان ابتدا کار درمانی را آغاز می‌کرد الان شرایط بهتری داشت.  او در مهرماه مجددا  دچار مصدومیت شد و در آن زمان کمیسیونی تشکیل شد اما چون آسیب دیدگی وی به شکلی بود که در آن مقطع نیاز نبود پایش را جراحی کند به همین دلیل این اتفاق رخ نداد.

نوروزی با تبیین این موضوع که یکی از مهمترین ملاک‌های سلامت ورزشکاران آمادگی جسمانی است افزود: لازمه سلامت ورزشکاران حضور یک مربی آمادگی جسمانی در کنار آنان است و تا جایی که من اطلاع دارم تمام فدراسیون‌ها این کار را انجام دادند.  

همچنین «سیدمحمد پولادگر» رییس فدراسیون تکواندو درباره شرایط این ملی‌پوش گفت: خوشبختان مینیسگ هادی‌پور سالم است و او از ناحیه رباط صلیبی پای راست مصدوم شده است. به توصیه پزشکان او جراحی نخواهد شد چون ممکن است المپیک را از دست دهد.   در این بین پزشک تیم  حدود ۳۵ روز است که مشغول بازتوانی و تقویت عضلات هادی‌پور است تا پارگی رباط صلیبی را جبران کنند. امید داریم بعد از یک دوره ۲ ماهه مصدومیت وی بهبود نسبی پیدا کند.   ما قهرمانانی مثل باقری معتمد داشتیم که با همین وضعیتِ پارگی رباط در المپیک لندن مدال نقره گرفت.

آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی در مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ روسیه سهمیه بازیهای المپیک توکیو را گرفتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =