۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در فسا شناسایی شدند

شیراز-ایرنا-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: بنا بر اعلام انستیتو پاستور و اداره مراقبت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو مورد ابتلا به ویروس انگلیسی کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد.

جلال کریمی روز جمعه اظهار داشت: اقدامات لازم  برای نگهداری ایزوله این بیماران در ویژه بخش کرونا انجام شده و برای ردیابی و ایزوله افراد در تماس و یا مبتلا سرپایی اقدامات لازم صورت گرفته است.

بنا بر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا، وی افزود: پیدا کردن این مبتلایان نشان از تقویت برنامه دیده وری دارد؛ برنامه دیده وری یک طرح جدید معاونت بهداشت هست که در کنار تیم اقدام سریع اقدامات بیماریابی و برنامه ریزی برای رهگیری و ایزوله کردن را دنبال می کند.

 کریمی بیان کرد: یک نفر از مبتلایان به کرونا انگلیسی بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص و جهت ایزوله خانگی تحت مراقبت قرار گرفته  و یک نفر با توجه به نیاز به اقدامات درمانی بیشتر همچنان بستری هست.

به گفته وی، محدودیت های خانوادگی برای این موارد بخشی از نظام مراقبت بوده و بررسی های گسترده در اطرافیان و قرنطینه افراد، مد نظر قرار گرفته است.

کریمی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای نمونه های ارسالی از سراسر کشور و زمان بر بودن اعلام نتیجه تست‌ها، باید هر گونه مبتلای جدید را ویروس جهش یافته کرونا فرض کنیم و تمامی مراقبت های لازم را انجام دهیم تا از شیوع بیشتر ویروس در سطح جامعه جلوگیری کنیم.
 
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی علاوه بر خودقرنطینگی، به پزشک خانواده خود یا درمانگاه ویژه کرونا مراجعه کنند.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با توجه به مشاهده ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور و گزارش ۲ مورد ابتلا در شهرستان فسا، از شهروندان تقاضا داریم با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، بخصوص استفاده مناسب از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، خودداری از تجمع، شستشوی دستها و استفاده از تهویه مطبوع مانع از ابتلای خود و دیگران به بیماری  کووید ۱۹ شوند. 

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =