کره جنوبی در سودای میزبانی مشترک المپیک ۲۰۳۲ با کره شمالی است

تهران- ایرنا- مقام های کره جنوبی می گویند به رغم تصمیم کمیته بین المللی المپیک به ترجیح دادن شهر بریزبین استرالیا برای میزبانی المپیک ۲۰۳۲، کره جنوبی به کوشش برای کسب میزبانی مشترک به اتفاق کره شمالی ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا به نقل از یونهاپ، سال ۲۰۱۸، «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در قالب بیانیه  «پیونگ یانگ» توافق کردند که مشترکا متقاضی میزبانی المپیک ۲۰۳۲ شوند.

سال ۲۰۱۹، کره جنوبی و کره شمالی از ملاقاتشان با کمیته بین المللی المپیک برای اعلام تمایلشان برای میزبانی بازی های ۲۰۳۲ تابستانی استفاده کردند.

مقام های کره جنوبی می گویند تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای گزینش بریزبین به عنوان تنها کاندیدای میزبانی این بازی ها خبر خوبی نیست. اما آنها می گویند این تصمیم نهایی نیست و کره جنوبی به کوشش لازم برای اجرایی کردن «بیانیه پیونگ یانگ» ادامه خواهد داد.

پیشترکره جنوبی میزبان بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ بود. پیونگ چانگ پس از نامزدی در ۶ ژوئیه ۲۰۱۱ در دوربان بر شهرهای انوسی (فرانسه) و مونیخ (آلمان) پیروز شد.

این نخستین المپیک زمستانی بود که در کره جنوبی برگزار شد و سومین دوره که در آسیا برگزار شد دو دوره قبلی در سال های ۱۹۷۲ در ساپورو و ۱۹۹۸ ناگانو بوده ‌است.

شهر پیونگ‌چانگ در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ نیز نامزد شده ‌بود که بار اول به ونکوور و بار دوم به سوچی باخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =