تردد کامیون و تریلر در محور خلخال - اسالم ممنوع شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال گفت: تردد هرگونه خودروهای سنگین از قبیل کامیون و تریلر در محور ارتباطی پوشیده از برف اسالم - خلخال از سمت گیلان تا روز نهم اسفندماه ممنوع است.

معروف خسروی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعمال محدودیت تردد کامیون و تریلی و  دیگر خودروهای سنگین حامل بار در  جاده ارتباطی پوشیده از برف و با سطح یخبندان اسالم - خلخال توسط مدیریت بحران استان گیلان با هدف پیشگیری از بروز هرگونه حوادث رانندگی و پیشگیری از راه‌بندان‌های احتمالی ناشی از توقف این گونه وسایط نقلیه سنگین در میان راه صورت گرفته و این محدودیت تا روز نهم اسفندماه به قوت خود باقی است.

وی گفت: با توجه به بارش برف در مناطق کوهستانی خلخال و لغزندگی سطح راه‌های ارتباطی کوهستانی و دارای گردنه‌های صعب‌العبور به مردم منطقه و مسافرانی که قصد سفر به این شهرستان را دارند توصیه می‌شود تا مساعد شدن شرایط جوی هوا از سفرهای غیرضروری و با استفاده از خودروهای شخصی جدا پرهیز کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال اظهارکرد: در هر ۲ حوزه خلخال و تالش راهداران در شبانه‌روز گذشته با تلاش بی‌وقفه‌ خود مانع از مسدود شدن راه به علت بارش برف و کولاک شدید شدند.

خسروی بیان کرد: ارتفاع برف در حوزه استحفاظی گیلان نسبت به حوزه خلخال بیشتر بوده و راهداران این اداره برای کمک به برفرروبی و بازگشایی جاده به راهداران در حوزه گیلان آمادگی دارند.

او همچنین با اشاره به بی‌ توجهی برخی رانندگان به همراه داشتن زنجیرچرخ و همچنین تردد در جاده پوشیده از برف خلخال - اسالم و لزوم داشتن سوخت کافی تاکید کرد: با توجه به لغزندگی جاده‌ و ادامه  کولاک برف، همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی برای رانندگان همه خودروهای عبوری از این مسیر برفگیر ضروری است.

خسروی با بیان اینکه احتمال سقوط به دره در صورت بی‌احتیاطی رانندگان و همچنین همراه نداشتن زنجیرچرخ برای خودروهای در حال حرکت از سطح یخبندان جاده خلخال - اسالم دور از انتظار نیست، رانندگان این جاده را به رعایت احتیاط کامل و حرکت با سرعت مطمئن فراخواند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =