۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84243717
۰ نفر

برچسب‌ها

یمنی ها تداوم حملات به کشورشان را محکوم کردند

تهران- ایرنا- ده ها هزار یمنی روز جمعه با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف یمن و سردادن شعارهایی، ادامه تجاوز و حملات ائتلاف سعودی-آمریکایی به کشورشان را محکوم کردند.

به گزارش روز جمعه  شبکه خبری المیادین، شهروندان یمنی در صعده و برخی دیگر شهرها، تظاهراتی با عنوان «محاصره ائتلاف متجاوز آمریکایی ملت یمن را می کشد»، برگزار و  تجاوز نظامی به کشورشان را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با سردادن شعارهایی خواستار ادامه عملیات آزادسازی مارب شدند.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صرواح در مارب آغاز شد.

پیشروی‌های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

شمار زیادی از مردم شهر «دَمْت» در استان الضالع نیز علیه محاصره یمن و کشتار هموطنان خود تظاهرات کردند.

همچنین، شمار زیادی از شهروندان یمنی با تظاهرات در شهر ذمار، شعارهایی علیه ائتلاف متجاوزان سردادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =