شمار مبتلایان به کرونا در لرستان به ۶۷ هزار و ۱۶۰ نفر رسید

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در این استان تا ششم اسفندماه به ۶۷ هزار و ۱۶۰ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا " مریم کوشکی" روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: تاکنون یک هزار و ۳۴۷ نفر از مردم این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: همچنین ۱۴۹ نفر که یا کرونای آنان تایید شده یا مشکوک بوده در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در این استان تا ششم اسفندماه به ۶۷ هزار و ۱۶۰ نفر رسیده است.

کوشکی با بیان اینکه کرونای انگلیسی پشت دروازه های لرستان قرار دارد اضافه کرد: مردم استان با دوری از تجمعات و دورهمی و رعایت پروتکل های بهداشتی از خود و فرزندانشان مراقبت کنند.

وی ادامه داد: بر همین اساس از تمامی مردم لرستان تقاضا می‌شود در خصوص رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و استفاده مداوم از ماسک، کاهش ترددهای غیر ضروری، مسافرت های بین شهری و حذف تجمعات خطر آفرین از جمله حضور در آرامستان‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی یادآور شد: با ادامه روند موجود، احتمال بازگشت استان به شرایط نارنجی طی هفته های آینده محتمل است که افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر را به دنبال خواهد داشت.

براساس اعلام معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد استانی شهرستان های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر، دلفان و سلسله در وضعیت زرد و شهرستان های  دورود، ازنا، رومشکان و چگنی در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =