جشن ولادت مولای متقیان و بزرگداشت روز پدر در پاکستان برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - مراسم جشن میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت امام علی علیه السلام و بزرگداشت روز پدر به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با حضور شخصیت‌های فرهنگی، دانشگاهی و اندیشمندان دینی این کشور برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، به مناسبت ولادت با سعادت وصی پیغمبر حضرت امیرالمومنین (ع) مراسم رونمایی از کتاب با عنوان "تکریم پدر" به زبان اردو از سوی رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در اسلام‌آباد با هدف ترویج آموزه های دینی و فرهنگی با حضور جمعی از ادبیان، شاعران ، فارسی دوستان، استادان دانشگاه ها و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) عصر در سالن اجتماعات خانه فرهنگ ایران در شهر راولپندی پاکستان برگزار شد.

"احسان خزاعی" رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران پاکستان ضمن تبریک میلاد مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) گفت: اشعار هر شاعری باید بتواند حس بیداری را در مردم و در مخاطب زنده کند، همانطور که اشعار اقبال مردم را بیدار کرد و به همین خاطر همیشه زنده است چون در کنار زیبایی اشعار، هر کسی از خواندن آن احساس بیداری می کند. وی در ادامه افزود؛ اگر در جامعه‌ای شعر، شاعر و نویسنده نباشد آن جامعه تهی و بی روح است.

وی انتشار کتاب "تکریم پدر" را به مولف آن "محمد رفیق مغل" به عنوان شاعر بیدار پاکستان تبریک گفت و انتشار آن را در کنار سایر آثار قلمی وی، جزو آثار ماندگار ایشان محسوب کرد و افزود؛ این کتاب با بهره گیری از آیات و روایات و احادیث امامان معصوم (ع) و با قلمی روان و زیبا تدوین شده و کارنامه ادبی و علمی جناب آقای مغل را درخشان تر کرده و امید است در اختیار مخاطبان اصلی خود قرار گیرد.

در این مراسم باشکوه اشعاری در باب مقام و منقبت حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت علی (ع) قرائت شد و سخنرانان در مورد مقام و شان آن حضرت با استناد به آیات قرآن از جمله آیه شریفه وَبِالْوَالِدَیْنِ اِحْسَانًا و احادیث امامان معصوم از جمله رساله حقوق امام سجاد (ع) در مورد رعایت حقوق و تکریم والدین به سخنرانی پرداختند.

نویسنده کتاب "تکریم پدر" ضمن تمجید از مرکز رایزنی فرهنگی ایران برای برگزاری این مراسم گفت: در آغاز این کتاب به ارائه اشعار در مدح پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) پرداختم و عقیده دارم این مجموعه برای ترویج آموزه های دینی به نسل جوان بسیار موثر و توشه ای برای آخرت و برای افزایش وحدت اسلامی نیز مهم و حائز اهمیت است.

محمد رفیق مغل شاعر برجسته پاکستان و از محبین اهل بیت عصمت و طهارت است که انتشار کتب مختلفی از جمله؛ جنت زیر پای مادران، امام رضا (ع) و مشهد، نسیم کربلا، مادران نمونه جهان اسلام، گلستان رضا(ع) را در کارنامه ادبی خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha