۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84243646
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -هشتم اسفند- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۵ در شرایط سالم است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰:۳۰ امروز بر روی شاخص ۶۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۲، ازن با شاخص ۲۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۷ بوده است.

منطقه ۲۲ صدرنشین هوای پاک  

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۵۱، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۵ و شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۶۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بودند. 

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۹۶، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۹۵ و شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۸۵ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =