هشدار فرماندار هشترود نسبت به تغییر رنگ کرونایی از آبی به زرد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود با تاکید بر لزوم هم افزایی برای تثبیت وضعیت شیوع کرونا ویروس، نسبت به تغییر رنگ کرونایی از آبی به زرد در این شهرستان هشدار داد.

امین امینیان روز شنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: تغییر رنگ کرونایی به این معنی است که شهرستان می خواهد از نظر شیوع کرونا ویروس به روال قبلی برگردد و باید همه آحاد مردم پروتکل ها را رعایت کنند، زیرا کوچک ترین غفلت در این باره، بزرگ ترین پشیمانی را به دنبال خواهد داشت. 

وی گفت: تغییر رنگ از لحاظ شیوع ویروس کرونا در گروی همراهی مردم است و الا باید به طور مجدد روزهای بسیار سختی را تجربه کنیم.

امینیان با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۲۶۶ نفر در شهرستان هشترود به کرونا مبتلا شده اند، افزود: متاسفانه تاکنون ۴۵ نفر فوتی کرونایی در شهرستان داشته ایم.

وی اضافه کرد: ۵۵ درصد مبتلایان به کوید ۱۹ از گروه سنی بالای ۳۱ سال بوده و ۶۴ درصد فوتی ها بالای ۶۰ سال سن دارند.

وی گفت: برای شناسایی مبتلایان به کوید ۱۹ هفته گذشته تعداد ۱۰۰ مورد تست سریع و  ۴۶ مورد هم تست پی سی آر در شهرستان هشترود گرفته ایم.

فرماندار هشترود، موج چهارم کرونا را به مراتب خطرناک تر از سایر موج ها عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون کرونای انگلیسی در شهرستان مشاهده نشده است.

امینیان از شهردار هشترود خواست نسبت به جمع آوری دستفروشان در سطح شهر تا عید نوروز اقدام کند، چون به گفته وی دستفروشی تهدید علیه بهداشت عمومی است.

وی از اداره صنعت، معدن و تجارت هشترود هم خواست بازرسی ها از مغازه ها تشدید شود.

فرماندار هشترود افزود: در صورت عدم مراعات فاصله گذاری اجتماعی و نزدن ماسک کسبه هفته بازار (چهارشنبه بازار)، مجبور به تعطیلی این بازار خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =