تسلیت معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای درگذشت محمدرضا الوند

تهران - ایرنا - معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت محمدرضا الوند نویسنده و پژوهشگر تئاتر را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری ایرنا از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در این پیام تسلیت نوشته است: محمدرضا الوند نویسنده و پژوهشگر تئاتر و همکار عزیز اداره کل هنرهای نمایشی سال ها با دغدغه و جدیت به تئاتر خدمت کرد و  فراتر از تکلیف سازمانی با عشق و علاقه برای اینکه زمینه هایی برای فعالیت های تئاتر و هنرمندان بویژه در شهرستان ها فراهم شود، تلاش کرد.
وی افزود:‌ افسوس که هنرمند و همکار  گرانقدر اداره کل هنرهای نمایشی محمدرضا الوند را در روز پدر از دست دادیم.
حسینی در ادامه این پیام تصریح کرده است:‌ این مصیبت اندوهبار را به خانواده گرامی اش، همکاران و هنرمندان تئاتر تسلیت می گویم و برای زنده یاد الوند رحمت الهی از درگاه خداوند متعال خواستارم.

محمدرضا الوند نویسنده و پژوهشگر تئاتر

قادر آشنا هم تسلیت گفت 
مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در پیامی درگذشت محمدرضا الوند را تسلیت گفت.
به گزارش ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی، در متن پیام قادر آشنا آمده است: ناباوری، بهت و اندوه، این نخستین حالت است زمانی که می‌شنوم در روز میلاد مولایت علی(ع)، ترکِ جهان کرده‌ای. چگونه از سال‌ها دوستی، رفاقت، مراودت و همکاری‌مان بگویم که حق مطلب ادا شود و چگونه بازایستادن قلب تپنده‌ات برای تئاتر و اهالی‌اش را باور کنم؟ کوچ ناباورانه‌ات به دیار حق را به سوگ نشسته‌ام، کوچ تویی که جانباز بودی؛ چه آن زمان که برای حفظ وطن راه جبهه جنگ را در پیش گرفتی و چه این زمان که دغدغه‌ات آسودگی‌خاطر اهالی تئاتر بود.
وی افزود: می‌دانم که جایگاه‌ات نزد پروردگار رحمان و رحیم محفوظ است و روحت در آرامش. صبوری بر جای تا ابد خالی‌ات در میان‌مان، دعای من برای خانواده نازنینت؛ همسر و فرزندان برومندت، برای شاگردانت، علاقه‌مندانت، همکارانت، دوستان و دوستدارانت است.

محمدرضا الوند نویسنده و پژوهشگر تئاتر روز گذشته (پنجشنبه) بر اثر ابتلا به ویروس کرونا دارفانی را وداع گفت.

این هنرمند متولد ۱۳۴۳ در نهاوند و کارشناس ارشد تئاتر، نویسنده و پژوهشگر تئاتر بود و در طول سال‌ها فعالیت اجرایی، مسئولیت‌های مختلفی در هنرهای نمایشی برعهده داشت.

مشاور هنری تماشاخانه سنگلج، رییس شورای نظارت و ارزشیابی و مدیر اجرایی کانون تئاتر دانشجویی از مسئولیت‌های او بوده است.

الوند علاوه بر نمایشنامه‌نویسی در زمینه نقد و تحلیل نیز با نشریات مختلفی همکاری و فعالیت داشته است.

وی امسال نیز در بخش انتخاب برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها در  سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر حضور داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =