۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۲۲
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84243498
۱ نفر

برچسب‌ها

مداخلات ادامه دار رژیم صهیونیستی برای تاثیرگذاری بر برجام

تهران- ایرنا- پایگاه خبری آکسیوس گزارش داد که تل آویو به واشنگتن گفته که به برنامه هسته ای و فعالیت منطقه ای ایران باید به صورت جداگانه رسیدگی شود.

به گزارش این پایگاه خبری به نقل از دو منبع آگاه، مئیر بن شابات مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی به جیک سالیوان همتای آمریکایی خود دو هفته گذشته در یک تماس تصویری امن گفت که اسرائیل فکر می کند باید به برنامه هسته ای ایران جدا از فعالیت این کشور در مذاکرات آینده رسیدگی شود.

درحالیکه واشنگتن سیگنال هایی را برای بازگشت به برجام به ایران و قدرت های اروپایی ارسال کرده است، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نهایت تلاش خود را می کنند تا مانع از بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای شوند.

بن شابات روز ۱۱ فوریه (۲۳ بهمن) در این تماس تصویری به سالیوان گفت که نباید تلاشی برای ایجاد هم ترازی بین فعالیت های غیر هسته ای ایران مانند نفوذ در سوریه و محدودیت های هسته ای مانند تحقیق و توسعه بر روی سانتریفیوژهای پیشرفته وجود داشته باشد. 

درحالیکه رژیم صهیونیستی که گفته می شود دست کم دارای ۸۰ کلاهک هسته ای در انبار تسلیحاتش است و تهدید جدی برای خاورمیانه محسوب می شود، مشاور امنیت ملی این رژیم به همتای آمریکایی خود گفته که موضع اسرائیل این است که برنامه هسته ای ایران یک تهدید موجود است و باید در درجه اول رسیدگی شود و تهدید ضعیف تر در رفتار منطقه ای ایران باید در مسیر جداگانه ای پیگیری شود. 

اقدامات رژیم صهیونیستی در ارتباط با برجام به دشمنی این رژیم و متحدان جدیدش در منطقه بر می گردد که از ابتدای امضای این توافق در سال ۲۰۱۵ تاکنون تمام تلاش خود را کرده اند تا این توافق به شکست بینجامد.

چندی پیش آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز در مورد بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته‌ای هشدار داد و گفت: بازگشت به توافق از نظر عملی و از نظر راهبردی مضر است. 

در تازه ترین اظهار نظر اسرائیلی ها در مورد برجام که از وحشت آنها از این توافق حکایت دارد، گلعاد اردان سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن در سخنانی تهدید آمیز برای کاخ سفید گفت که تل آویو سیاست راهبردی دولت تازه آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران در صورت بازگشت واشنگتن به برجام همراهی نمی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =