۲هزار و ۸۰ شغل تعاونی در لرستان تثبیت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲ هزار و ۸۰ شغل تعاونی‌های استان امسال در راستای تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی حفظ و تثبیت شده است.

"علی آشتاب" روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد نیروی شاغل مربوز به ۲۴ واحد تولیدی استان بوده که با پیگیری های لازم در خصوص مشکلات بیمه، مالیات و بدهی های بانکی آنها انجام شد.

وی تصریح کرد: نرخ بیکاری در استان بالا است و جمعیت جویای کار قابل توجهی داریم بنابراین حفظ کارخانجات و واحدهای موجود یک اولویت مهم به شمار می رود تا بتوان با تزریق نقدینگی و سرمایه در گردش مورد نیاز، آنها را فعال نگه داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین گفت: ۹۸۷ نفر امسال موفق شدند از طریق ۱۸مرکز کاریابی غیردولتی استان در واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی شاغل شوند.

آشتاب ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۴۷۶ نفر در مراکز کاریابی غیردولتی استان ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد یکهزار و ۲۶۲ نفر مرد و یکهزار و ۲۱۴ نفر زن بوده‌اند.

وی اظهار داشت: از مجموع کل متقاضیان، ۹۸۷ جویای کار شامل ۴۳۴ زن و ۵۵۳ مرد در بخش‌های خدمات، صنعت، خدمات، بخش خصوصی و تعاونی های استان به کار گرفته شدند.

وی عنوان کرد: بیشترین افرادی که در مراکز کاریابی استان ثبت نام کردند در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار داشتند و فراوانی مدرک تحصیلی کارشناسی در بین این افراد بیشتر بود.

۲ هزار و ۸۶۷ شرکت تعاونی فعال در لرستان وجود دارد که زمینه اشتغال بیش از ۳۰ هزار نفر را فراهم کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =