رسیدگی به مشکلات شهرک شهید رجایی مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاههای اجرایی این استان رسیدگی به کمبودها و مشکلات شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه شهر مشهد را در قالب طرحهای بازآفرینی شهری آغاز کردند.

به گزارش شامگاه پنجشنبه خبرنگار ایرنا در همین راستا محمد صادق معتمدیان استاندار  خراسان رضوی عصر پنجشنبه به اتفاق سایر مدیران دستگاههای مربوطه از بخشهای مختلف شهرک شهید رجایی مشهد معروف به "قلعه ساختمان" دیدن کرد.
پس از آن استاندار خراسان رضوی به اتفاق شهردار و دیگر مدیران شهری و نمایندگان دفاتر تسهیلگری محلات شهرک شهید رجایی طی جلسه ای که به مدت چهار ساعت در محل استانداری خراسان رضوی به طول انجامید رفع کمبودها و معضلات این شهرک را مورد بحث و  بررسی قرار دادند.
در این جلسه محمد صادق معتمدیان برای رفع مشکلات احداث بیمارستان در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و چند نفر دیگر از مسوولان مرتبط عالی رتبه در تهران به صورت تلفنی گفت وگو کرد و هماهنگی ها برای عملیاتی کردن ساخت بیمارستان مزبور  و نیز حل مشکلات فاضلاب منطقه و دیگر مسایل موجود را انجام داد.  
استاندار خراسان رضوی طی سخنانی در این جلسه  گفت: چهارچوب رسیدگی به مشکلات شهرک شهید رجایی مشهد در قالب طرح باز آفرینی شهری امروز تعیین شد و پس از آن با تدوین برنامه های مختلف این طرحها عملیاتی می شود.
محمد صادق معتمدیان افرود: همین الگو برای ساماندهی مشکلات و کمبودها در سایر محلات و مناطق حاشیه نشین شهر مشهد اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: طرحهای بازآفرینی در ۱۱۷ محله مشهد اجرا می شود که ۷۸ محله از این تعداد در مناطق حاشیه ای شهر مشهد استقرار دارند.
استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیر بنایی در قالب طرحهای باز آفرینی شهری در مناطق حاشیه ای مشهد در حوزه های بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و تاسیسات زیر بنایی اجرا خواهد شد.
معتمدیان افزود: در شرایط کنونی که شاهد تخلیه روستاها و سکنی گزیدن اهالی آنها در حاشیه شهرها هستیم باید معضلات حاشیه نشینی مدیریت و ساماندهی شود تا مانع از گسترش حاشیه نشینی شویم.
وی تاکید کرد: باید جلوی مهاجرت  بیشتر روستائیان به حاشیه شهرها گرفته شود و این امر جز با توسعه روستاها امکان پذیر نیست. 
شهرک شهید رجایی مشهد معروف به قلعه ساختمان با جمعیت بیش از ۱۲۰ هزار نفر یکی از مناطق پرجمعیت حاشیه نشین کلانشهر مشهد به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =