نامزدهای جایزه کمیته بین المللی پارالمپیک معرفی شدند

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی پارالمپیک «زهرا نعمتی» و «بتول مشرف جوادی» را به عنوان نامزدهای تجلیل بخش بانوان برای روز جهانی زن در سال ۲۰۲۱ به کمیته ورزش بانوان IPC معرفی کرد.

به گزارش ایرنا از کمیته ملی پارالمپیک، براساس ضوابط نامزدها معرفی شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک کشورها باید از سه گروه موسسین، بخش نسل جوان و گروه کمیته های ملی پارالمپیک باشند.

در همین ارتباط و در بخش موسسین، «بتول مشرف جوادی» که سالهای متمادی به عنوان معاون ورزش دانشجویی و  عضو هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک فعالیت کرده است و همچنین

مسوولیت نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین را عهده دار و زحمات بسیاری را در بخش توسعه ورزش بانوان متحمل شده است، در کنار نمایندگانی از اسکاتلند، آمریکا، چین‌تایپه و فیجی نامزد دریافت این جایزه شد.

همچنین در بخش نسل جوان کمیته ملی پارالمپیک نیز «زهرا نعمتی»، کماندار پرافتخار کشورمان و دارنده نخستین نشان طلای بانوان را به عنوان یکی از نامزدهای این بخش معرفی کرد.

نعمتی به عنوان پارالمپین موفق پیش از این در سازمان ملل، درباره حقوق افراد دارای معلولیت سخنرانی کرده است. وی همچنین در سال ۲۰۱۸ نیز به عنوان یکی از زنانی که در اهداف توسعه ورزش بانوان فعالیت داشته، به عنوان سفیر انتخاب شده بود.

نعمتی، برای کسب عنوان برترین بخش جوانان با نمایندگانی از کشور سنگاپور، مالدیو، کلمبیا و نیز نماینده مهاجران رقابت خواهد کرد.

در بخش فدراسیون‌های جهانی و کمیته های ملی پارالمپیک، بخش پاراوزنه برداری کمیته بین المللی پارالمپیک ایران با کمیته های ملی پارالمپیک نیوزلند و پرو به عنوان نامزد های نهایی این بخش معرفی شدند.

 این برنامه از سال ۲۰۱۳ و با هدف تجلیل از بانوانی که نقش موثر در جنبش پارالمپیک و نیز الهام بخشی داشته و در راستای آرمان های این جنبش قدم برداشته و الگو بوده اند، آغاز شده

است.

کمیته ورزش بانوان IPC نامزدهای نهایی  زن را هجدهم اسفند ماه (هشتم مارچ) و در روز جهانی زن معرفی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =