چند خبر کوتاه از چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره کانون دانشجوی جوانان جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه‌های این جمعیت در حوزه کاهش آسیب اجتماعی گفت: جمعیت هلال احمر استان به عنوان دبیرخانه طرح کاهش آسیب اجتماعی این جمعیت در سراسر کشور انتخاب شد.

 کاظم خیری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح کشوری کاهش آسیب‌های اجتماعی جمعیت هلال احمر در راستای منسجم کردن برنامه‌های اجرایی در این حوزه فعال شده است و از سال آینده کار دبیرخانه این طرح در استان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دبیرخانه این طرح، برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف در حوزه کاهش آسیب اجتماعی و مقابله با آسیب از سراسر کشور جمع‌آوری و دسته‌بندی خواهد شد،گفت: با دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر ارگان‌ها نیز تفاهم‌نامه در حوزه کاهش آسیب اجتماعی منعقد شده است تا پس از جمع‌آوری برنامه‌های پیشنهادی، یک دستورالعمل خاص در این حوزه تهیه و تدوین و در قالب یک طرح به استانها ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر یک نهاد تک بعدی در حوزه امداد و مجات نیست، افزود: این جمعیت در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و پیشگیری از آسیب نیز فعالیت دارد و در این راستان طرح یاس( یاران آسیب ستیز) برای دختران گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال زیرپوشش کمیته امداد و همچنین طرح پیمان و سایر طرحها در حوزه پیشگیری از آسیب اجتماعی، فرزندپروری و کارآفرینی نیز در این جمعیت در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۶ هزار و ۹۷۸ نفر داوطلب و ۲۴۵ نفر عضو جمعیت هلال احمر استان هستند،که از این تعداد چهار هزار و ۵۲۴ نفر مرد و ۲ هزار و ۱۹۹نفر زن هستند.

 آمادگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری برای کمک به زلزله‌زدگان سی سخت

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری از آمادگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان برای کمک به زلزله زدگان سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

نرگس عسگری افزود: شماره حساب ۴۱۶۹۰۳۴۵۴۱۷۸۱۰۴۱ به نام هدایای خاص بهزیستی ، شماره کارت مجازی ۶۳۶۷۹۵۷۰۹۵۴۱۶۰۵۸ و همچنین کد دستوری ۵۶۵۰۶#*۶۶۵۵* مشارکت های مردمی این اداره کل جهت دریافت کمک‌های نقدی و ادارات بهزیستی در سطح استان جهت دریافت کمک‌های غیر نقدی مردم برای زلزله زدگان سی‌سخت در نظر گرفته شده است.

مشکلی برای تامین مرغ مورد نیاز شب عید در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد

رییس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایان سال گفت: مشکل خاصی برای تامین مرغ شب عید در استان وجو ندارد.

عطاء الله ابراهیمی افزود: در بهمن ماه سالجاری یک میلیون و ۴۸۱ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان انجام شد و در خصوص میزان تولید مشکل خاص وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید گوشت سفید در استان حدود ۲ میلیون و۹۰۰ کیلوگرم است، افزود: ۸۰۰تن مرغ مازاد نیاز استان است و بخشی از این میزان به استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

ابراهیمی اظهار داشت: متوسط میزان مصرف مرغ در استان برای هر نفر هر ماه ۲ کیلوگرم است و جای نگرانی برای مرغ در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به فعال کردن سیستم بازارگاه توسط جهادکشاورزی گفت: تمام نهاده دامی مرغداران برای اساس میزان جوجه‌ریزی نهاده دولتی برای مرغداران تامین می‌شود و ۱۰۰ درصد میزان نهاده‌ها مورد نیاز ،هم‌اکنون به صورت دولتی تامین می‌شود.

به گفته وی، در ماه‌های گذشته این میزان بین ۶۰ تا ۸۰ درصد تامین می‌شد.

وی از افزایش طول دوره پرورش مرغ از ۴۰ روز به ۴۵ روز خبر داد و گفت: نهاده مورد نیاز دوره پرورش مرغ به صورت دولتی تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =