۱۳۰ میلیارد تومان به ۵ پروژه نیمه‌تمام اصفهان اختصاص یافت

اصفهان- ایرنا- رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: رییس جمهوری ۱۳۰ میلیارد تومان برای پنج پروژه‌ استان اصفهان که تا ۲ ماه آینده به اتمام می‌رسد اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، محمود واعظی عصر روز پنجشنبه در بدو ورود به اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این استان در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما افزود: در سفری که ریاست جمهوری به استان اصفهان داشتند بیش از ۳۰ پروژه طراحی و ۲۴ پروژه قطعی شد و مابقی بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند.

وی گفت: استان اصفهان همواره در تمام دولت‌ها یکی از استان‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در بخش اقتصادی، صنعت، فرهنگی و گردشگری بوده است.

واعظی یادآور شد: طبیعی است که دولت تدبیر و امید از همان سال‌های اول اهتمام ویژه‌ای به این استان به ویژه در توسعه و اجرای پروژه‌های بزرگ داشته است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری بیان کرد: معتقدیم هر چقدر استان بیشتر توسعه یابد باعث می‌شود استان‌های همجوار هم بهره‌مند شده و توسعه پیدا کنند.

وی اضافه کرد:  در هفت و نیم سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در استان اصفهان رخ داده است.

واعظی خاطرنشان کرد: حدود ۲ برابر آنچه رییس جمهوری در سفر به استان اصفهان به مردم قول دادند بودجه تخصیص داده شد از سوی دیگر بودجه‌های استانی و ملی در پروژه‌های مختلف زیرساختی انجام شده است. 

وی گفت: آن دسته از پروژه‌هایی که امسال در ارتباط تصویری توسط رییس جمهوری به افتتاح رسید بیش از سه هزار میلیارد تومان است، علاوه بر اینکه وزرای متعدد و مسئولان استانی پروژه‌های مهمی را به افتتاح رساندند.

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: در این سفر پروژه‌های بزرگ با جلسه‌ای که با مسئولان سیاسی، اقتصادی و بخش خصوصی وجود دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد، یکی از وظایف مسئولان دولتی نظارت بر منابع تخصیص داده شده و پروژه‌های تصمیم گیری شده است.

به گفته وی استان اصفهان مدیران خوب دارد و نیاز به دخالت مرکز و تهران نیست زیرا اختیاراتی که به استان داده شده می‌تواند در همین‌جا اتخاذ شود.

واعظی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری علاقمند به سفر به استان اصفهان بودند تا از نزدیک خدمت مردم خوب و فهیم استان باشند اما به دلیل شیوع کرونا تمام سفرهای ایشان به تعویق و لغو شد از این رو سلام ایشان را به مردم عزیز استان ابلاغ می‌کنم.

وی افزود: علاوه بر جلسه‌ای که با بخش خصوصی خواهیم داشت جلسه‌ای با مدیران دولتی داریم و مسائل استان را بررسی می‌کنیم.

 رئیس دفتر رییس جمهوری به منظور ارزیابی و افتتاح شماری از طرح‌های عمرانی و تولیدی استان عصر روز پنجشنبه وارد اصفهان شد و در فرودگاه شهید بهشتی این شهر از سوی عباس رضایی استاندار و مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، محمود واعظی رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری  در نخسین روز سفر ۲ روزه خود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار و سپس در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در که در اتاق بازرگانی برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

همچنین صبح فردا جمعه ضمن ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس در گلستان شهدای استان  پروژه‌های زیرساختی ارتباطات سیار و ثابت شرکت مخابرات استان را افتتاح خواهد شد.

افتتاح پل آفتاب و ادامه جاده فرزانگان، آغاز عملیات اجرایی خط ۲ قطارشهری از سمت غرب شهر اصفهان، افتتاح مجموعه ورزشی ولایت دانشگاه اصفهان، افتتاح طرح شرکت قطورسازان اسپادان(تولید انواع لوله اسپیرال) و افتتاح طرح توسعه صنایع چینی زرین ایران از دیگر برنامه‌های سفر این روز محمود واعظی به استان اصفهان است.

عصر روز جمعه نیز جلسه شورای اداری استان اصفهان با حضور رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، استاندار و مسئولان استانی اصفهان برگزار خواهد شد.

براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ جمعیت استان اصفهان پنج میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۵۰ نفر است.

بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =