عدالت از یادگارهای ماندگار حضرت علی (ع) است

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: عدالت، مردم داری، حفظ کرامت انسانی و دفاع از حقوق آحاد مختلف جامعه، از یادگارهای ماندگار علم و عمل امام علی (ع) محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه با صدور پیامی به مناسبت سالروز ولادت باسعادت مولای متقیان حضرت علی (ع) افزود: موضوع عدالت به همان اندازه که در سخن شیرین و پسندیده است در عمل پیچیده و مواجه با موانع و مشکلات است.

وی بیان کرد: برای تجسم و تصور صحیح از عدالت و عدالت خواهی در دوران ظهور اسلام، بعد از رسالت رسول خدا (ص)  شایسته است به سراغ شیوه حکومتی مولای متقیان، امیرمؤمنان، علی ( ع) برویم؛ چرا که شخصیت والای آن حضرت آن چنان با عدالت عجین گشته است.

وی ادامه داد: هرجا سخن از عدالت باشد، اذهان و افکار سریعاً به سوی رهبر عدالت پرور شیعیان علی (ع)  معطوف و این سخن معروف بر زبانها جاری می گردد که «قُتِلَ عَلِیٌّ فِی مِحْرَابِ عِبَادَتِهِ لِشِدَّةَ عَدْلِهِ؛ علی  علیه السلام  در محراب عبادت خویش قربانی عدالتش گردید».

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بیان کرد: زندگی سراسر برکت حضرت علی (ع) الگویی تمام عیار برای هر انسان روشن ضمیر است.

وی اظهار داشت: منش ایشان راهنمایی نامحصور در زمان، برای سعادت دنیوی و اخروی پیروانشان است.

موحد تاکید کرد:امید است در  سایه الطاف خداوند منان در این ایام پربرکت، کردار و منش آن امام همام (ع) سرلوحه زندگی همگان قرار گیرد و با توجه به ضرورت های جامعه، با مفاهیم عمیق اخلاقی و انسانی امیرمؤمنان (ع) مأنوس شویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha