نقاشی دیده نشده ون‌گوگ در پاریس به حراج گذاشته می‌شود

تهران- ایرنا- اثری از ونسان ون‌گوگ که تابحال به نمایش عمومی در نیامده بود در حراجی ویدیویی ساتبیز در پاریس به فروش گذاشته می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری فرانسه، در حراجی آینده ساتبیز در ۲۵ ماه مارس (۵ فروردین) که قرار است در پاریس و هم‌زمان به شکل ویدیویی در نیویورک، هنگ‌کنگ و لندن برگزار شود، اثری منحصربه‌فرد از ون‌گوگ چکش خواهد خورد.

این نقاشی ون گوگ که به دلیل قرار داشتن در اختیار یک مالک خصوصی تا به حال به نمایش عمومی در نیامده بود در سال ۱۸۸۷ میلادی کشیده شده است. به این ترتیب اثر متعلق به دوره اقامت نقاش در پاریس است. این اثر که نمای خیابانی در مونتمارتر نام دارد، نقش یک آسیاب را بر آسمانی آبی خاکستری ثبت کرده است. در پیش‌زمینه اثر نیز یک زوج و دو کودک مشغول بازی به چشم می‌خورد.

ارزش این اثر ۵ تا ۸ میلیون یورو تخمین زده می‌شود

این تابلو نقطه عطفی در مسیر هنری نقاش هلندی محسوب می‌شود که نخستین آثار اکسپرسیونیسم در آن هویداست. نقاش برای نخستین بار تلاش کرده با بکار بردن رنگ‌ها احساسی فراتر از بازنمایی واقعیت را القا کند.

از این اثر تنها عکسی سیاه و سفید در کاتالوگ آثار ونگوگ منتشر شده بود اما از زمانی که در سال ۱۹۲۰ توسط یک خانواده فرانسوی خریداری شد و دیگر دیده نشد.

این تابلو قرار است در آمستردام، جایی که بزرگترین مجموعه‌داران آثار ونگوگ زندگی می کنند به نمایش درآید و سپس توسط موزه این نقاش که اشتیاق زیادی برای در اختیار گرفتن اثر از خود نشان داده، بررسی شود.

این اثر قرار است چند روزی در هنگ کنگ و پاریس نیز به نمایش در ‌آید.

ونسان ونگوگ یک نقاش پسادریافت‌گر هلندی در سده نوزدهم بود که از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دهه دوم زندگی‌اش دست به قلم نشد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده‌اش را در دو سال آخر عمرش تکمیل کرد و در یک دهه بیش از دو هزار و ۱۰۰ کار هنری تولید کرد که شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن و بیش از ۱٬۳۰۰ نقاشی با آبرنگ، طراحی و چاپ هستند.

این هنرمند پرآوازه در اواخر عمر به شدت از بیماری روانی اختلال دوقطبی و فشار روحی رنج می‌برد. افسردگی و مشکلات روانی او روز به روز وخیم‌تر می‌شد تا این که در نهایت در ۳۷ سالگی به زندگی خود پایان داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =