یگان‌های مهندسی در زمان پدافند در خط مقدم مبارزه با دشمن بودند

تهران- ایرنا- معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یگان‌های مهندسی در زمان آفند و پدافند همواره در خط مقدم مبارزه با دشمن قرار داشت و برای اعتلای نام ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ محمد محمودی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خانواده شهدای گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی نزاجا با تأکید بر نقش تأثیرگذار یگان‌های مهندسی رزمی ارتش گفت: بخش مهمی از موفقیت‌های هشت سال دفاع مقدس بدون شک مرهون زحمات و تلاش‌های این سنگرسازان بی‌سنگر بوده است.

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: یگان‌های مهندسی چه در زمان آفند و چه در پدافند در خط مقدم مبارزه با دشمن قرار داشتند و به‌رغم مخاطرات و تهدیدات فراوان، همواره برای انجام‌ وظیفه و جهاد در راه اسلام و قرآن پیشقدم و داوطلب بودند و برای اعتلای نام ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

سرتیپ محمودی با اشاره به عرصه‌های خدمت‌رسانی یگان‌های مهندسی ارتش در شرایط کنونی کشور خاطرنشان کرد: گرچه دوران هشت سال افتخار و حماسه دفاع مقدس به پایان رسید اما خط خدمت‌رسانی یگان‌های مهندسی رزمی ارتش همچنان تداوم دارد و در تمامی حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی سال‌هایِ اخیر، مهندسی رزمی ارتش پیشتاز عرصه خدمت‌رسانی به ملت ایران بوده است.

وی ادامه داد: در همین لحظه که ما اینجا هستیم، هنوز پل‌هایی که گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی نزاجا در مناطق سیل‌زده کشور احداث کرده، در حال بهره‌برداری است و در همه بحران‌های طبیعی اخیر، خادمان ارتشی مردم حضورداشته‌اند. اعتماد و احترامی که این ملت در نواحی و مناطق بحران‌زده کشور به خادمان ارتشی خود دارند، برای ارتش مایه افتخار و مباهات است لذا با تمام قدرت، راه خدمت‌رسانی به مردم عزیز را تحت امر ولایت ادامه خواهیم داد.

در پایان این مراسم، تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس از جمله خانواده شهید غلامرضا خندان، خانواده سرگرد جانباز حسین مشهدی و سرهنگ جانباز حسین وطن‌دوست و ۳۶ نفر از مهندسان شاغل در گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی نزاجا مورد تقدیر قرار گرفتند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =