۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس مراقبت ویژه دریافت می‌کنند

شیراز_ایرنا _ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد :۸۰ بیمار مبتلا به کرونا به دلیل وخیم بودن وضعیت بالینی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان های استان فارس بستری هستند.

سید روح الله حسینی، پنجشنبه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را  ۵۴۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۶ هزار و ۴۴۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۴ هزار و ۸۲۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

به گفته وی همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۲۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۶۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی همچنین گفت:  ۱۶۹ هزار و ۴۲۸ نفر از ابتدا تاکنون بهبود یافته اند که از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با بیان اینکه سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در فارس را سه هزار و ۲۳۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه  علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی آمار ابتلا به کروناویروس و موارد بستری مبتلایان به کووید۱۹ در بیمارستان های استان، اضافه کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، عدم حضور در مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی راهکاری ساده برای پیشگیری از کروناویروس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =