نشان فداکاری به خانواده فرماندهان شهید شاخص ارتش اهدا شد

تهران- ایرنا- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در آیین اهدای نشان فداکاری به خانواده فرماندهان این نیرو، گفت: نسل امروز و فردای ما به شدت نیازمند شناخت و درک شهدا، فداکاری‌ و راه آنها است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، آیین اهدای نشان فداکاری به خانواده فرماندهان شهید سرلشکر جواد فکوری، حسین شهرام‌فر، فرهاد دستنبو، غلامرضا چاغروند، یعقوب احمدبیگی، ایرج رستمی، مصطفی پژوهنده و شریف اشراف با حضور سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد آجا برگزار شد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند و برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها»، به این شهیدان والامقام تعلق گرفت و توسط سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به خانواده‌ها و یادگاران شهدای معزز اهدا ‌شد.

در ابتدای این آیین در مسجد النبی (ص) ستاد فرماندهی ارتش، سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن خیر مقدم به خانواده معظم شهدا و تبریک ایام ماه مبارک رجب بویژه ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت امام علی (ع) گفت: فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) بزرگواری فرمودند و اهدای پرچم و نشان فداکاری را که در سطح کشور نمونه است به ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه افسری امام علی علیه السلام تصویب کردند و این بزرگترین افتخار برای ماست که لباس ارتش را پوشیده‌ایم و قدردان این افتخار می‌مانیم.

وی افزود: یکی از دلایل تشکیل این جلسات و حضور در جمع نورانی خانواده شهدا همین است که خاطرمان باشد؛ اگر امروز سرمان را بالا می‌گیریم و با افتخار زندگی می‌کنیم، اگر کشور ما امروز با اقتدار، افتخار و سربلندی حضور دارد و در جهان به عنوان یک کشور مقتدر، آقا، مستقل و سربلند شناخته می‌شود و اگر قدرت‌های به ظاهر بزرگ در مقابل قدرت این ملت و این نظام سر فرود می‌آورند به دلیل فداکاری ایثارگران والامقام از جمله شهیدانی است که امروز همه ما به احترام آنها و به پاس قدردانی از فداکاری آنها و خانواده‌های محترمشان در ستاد ارتش جمع شده‌ایم.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: نسل امروز و فردای ما به شدت نیازمند این یادآوری‌هاست؛ نیازمند است که شهدا و راه آنها را بشناسد، فداکاری‌های آنها را بداند و درک کند که اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران بر بلندای جهان را مدیون خون شهیدان و صبوری، پشتیبانی و ایستادگی‌های خانواده معظم آنها هستیم.

موسوی تصریح کرد: شما عزیزان امروز جمع شده‌اید تا علاوه بر دریافت نشان فداکاریِ اعطایی از سوی فرماندهی معظم کل قوا، به ما یادآوری کنید که وارث زحمات و فداکاری‌های چه کسانی هستیم و این تنفسی که می‌کنیم و این زندگی آبرومندی که داریم مدیون چه بزرگواران و چه خانواده‌هایی است.

پیش از سخنان فرمانده کل ارتش، سرتیپ دوم محمدرضا فولادی رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، با تشریح اهمیت بالای نشان و پرچم فداکاری، گزارشی از برخی اقدامات انجام شده در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای والامقام ارتش جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

در ادامه این مراسم، خانواده‌های معظم شهدا به بیان خاطراتی از شهدای خود پرداخته و مراتب تقدیر خود را از مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا برای تصویب و اهدای نشان فداکاری ابراز کردند.

در پایان این مراسم، سینه آویز و نشان فداکاری به همسران، یادگاران و خانواده‌های معظم شهیدان «سرلشکر جواد فکوری»، «سرلشکر حسین شهرام‌فر»، «سرلشکر فرهاد دستنبو»، «سرلشکر غلامرضا چاغروند»، «سرلشکر یعقوب احمدبیگی»، «سرلشکر  ایرج رستمی»، «سرلشکر مصطفی پژوهنده» و «سرلشکر شریف اشراف» اهدا شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =