کادر درمانی بیمارستان های اهواز جوابگوی انبوه بیماران کرونایی نیست

اهواز - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: آمار مراجعه‌کنندگان و بیماران، بیش از ظرفیت بیمارستان‌ها است به همین دلیل کادر درمانی بیمارستان های اهواز جوابگوی بار مراجعان نیست.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد سلطانی پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی از شبکه خوزستان اظهار داشت: آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های خوزستان همچنان بالا است و این مساله می‌تواند بر خستگی و فرسودگی پرستاران اثر منفی بگذارد و کیفیت خدمات را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی و نظام پرستاری با در اختیار قرار دادن پرستاران و بهیاران به صورت داوطلبانه در رفع کمبود کادر درمانی به ما کمک کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: برای بهره مندی از تمام ظرفیت های کادر درمانی استان، عمل‌های جراحی غیرضروری در بخش های مختلف را فعلا لغو کردیم تا از پرسنل آنها در بیمارستان‌های ارائه‌دهنده خدمات به بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم. 

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم، باعث کاهش بار مراجعان به بیمارستان‌ها می شود لذا انتظار داریم که مردم  این موضوع را جدی بگیرند.

سلطانی با اشاره به اینکه با همکاری مردم می توانیم پیک سوم بیماری را کنترل کنیم گفت: اگر مردم از حضور در تجمعات و دورهمی ها و ترددهای غیرضروری خودداری کنند، زنجیره انتقال بیماری قطع خواهد شد و می توانیم عید خوبی داشته باشیم.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارند همچنین هشت شهرستان استان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =