۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84243167
۰ نفر

برچسب‌ها

برف ارتفاعات مهریز را سفیدپوش کرد

یزد- ایرنا- بارش برف در ارتفاعات دهستان میانکوه بخش مرکزی مهریز به خصوص روستاهای بنادک سادات که از بامداد امروز( پنجشنبه) آغاز شد، منطقه را سفیدپوش کرد.

به گفته مهدی دهقانی‌زاده بخشدار مرکزی مهریز، بارش برف زمستانی همچنان در بیشتر ارتفاعات دهستان های ارنان، تنگچنار، میانکوه، بهادران و خورمیزات این شهرستان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه بارندگی نیز در برخی مناطق روستایی این بخش ادامه دارد، افزود: نزول این رحمت الهی موجب خوشحالی مردم و کشاورزان منطقه شد.

روستای بنادک سادات با ۲ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شهر مهریز قرار دارد  و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است.

همچنین محسن پژمان، کارشناس اداره‌کل هواشناسی یزد امروز ( پنجشنبه ) از بارش ۱۰ میلیمتر باران چهارشنبه شب در روستای کرخنگان شهرستان خاتم خبر داد و گفت: در این مدت میزان بارش برف به ترتیب در روستاهای دره شیر، چهار، ده‌بالا سه و روستای آمحسن شهرستان تفت نیز به ۱.۵ سانتی‌متر رسید.

بارش برف در برخی مناطق استان یزد خصوصا در روستاهای دامنه سلسله جبال شیرکوه که از شب گذشته آغاز شد، همچنان ادامه دارد و مرتفع ترین نقطه استان با ۴۰۷۵ متر ارتفاع در این رشته کوه قرار دارد. 

همچنین بارش خفیف برف که اوایل امروز در شهر یزد آغاز شد تا ساعت حدود ۱۰ ادامه داشت.

 پژمان‌ بیان کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا اوایل وقت فردا (جمعه)  با فعالیت موج جوی، افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید با احتمال گردوخاک و در بعضی از ساعات امروز، بارش برف و باران و مه‌آلود و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

میزان بارش سالانه در استان یزد حدود ۱۱۰ میلیمتر و میزان تبخیر آن حدود چهار هزار میلیمتر است.

یزد به دلیل قرار گرقتن در ناحیه مرکزی ایران و دوری از دریاها کمتر تحت تاثیر ابرهای باران زا که از غرب و شمال غرب با منشا مدیترانه ای و نیز از جنوب شرق و جنوب کشور با منشا اقیانوس هند وارد ایران می شود قرار دارد و به همین دلیل میزان بارندگی آن کم است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =